St Pete: Herta nietykalna, Pagenaud na podium

21-letni Amerykanin zwyciężył na Florydzie po doskonale kontrolowanym wyścigu. Simon Pagenaud zajął 3. miejsce.

opublikowany 25/04/2021 à 20:45

Tomasz Goubin

Colton Herta wygrał drugą rundę sezonu na ulicach Petersburga, wyprzedzając Penske Josefa Newgardena i Simona Pagenauda.

Poleman, imperialny na 100 okrążeń, notuje swój piąty sukces w serii.

Zakończenie wyścigu naznaczone było jednak dwoma neutralizacjami (74. i 79. okrążenie), ale Josef Newgarden, który w zeszłym tygodniu wycofał się na pierwszym okrążeniu na torze Barber i wciągnął Hertę w upadek, nie zdołał popchnąć go do błędu, i zajął miejsce ponad dwie sekundy za Kalifornijczykiem.

Nie świętując żadnego z nich w Alabamie, gdzie zajął 12. miejsce, Simon Pagenaud zdobył swoje pierwsze podium od zwycięstwa w Iowa w lipcu ubiegłego roku. Francuz startował z czwartego rzędu, a na mecie od Herty dzieliło go sześć sekund.

W wyścigu, w którym kluczowa była pozycja startowa, Josef Newgarden również przesunął się o jedno miejsce w stosunku do swojej pozycji startowej, kosztem Jacka Harveya (Meyer Shank), który ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Impreza piąta, Sébastien Bourdais Początkowo był przerażony, miał problem z utrzymaniem go w ptiboxie podczas okrążeń rozgrzewkowych, ale nadal był w stanie znaleźć swoje miejsce na starcie tuż przed startem.

Ostatecznie Le Manceau zajął 10. pozycję. W szczególności stracił kilka miejsc po pierwszej turze tankowania, a następnie podczas ostatnich 20 okrążeń.

Odwróć trajektorię dla Romain Grosjean (Dale Coyne Racing), który po starcie z 13. pozycji zajął 18. miejsce. Zachęcający występ jak na pierwszy wyścig uliczny w IndyCar.

W walce z Willem Powerem (Penske) Francuz na 24. okrążeniu dwukrotnie uderzył w ścianę, nie uszkadzając jednak swojego numeru 51.

Po pierwszych dwóch wyścigach amerykańskiej serii Grosjean wróci do Europy, choć nie ściga się na owalach, a kolejny etap mistrzostw odbędzie się na torze Texas Motor Speedway w najbliższy weekend.

Pełną relację z wydarzenia w Petersburgu znajdziesz w numerze 2309 AUTOtygodniowo, dostępny od jutra wieczorem w wersji cyfrowej i od tej środy w kioskach.