Super Formuła – Hiroaki Ishiura koronowany na Suzuce

Hiroaki Ishiura dodaje Super Formułę do swojej listy osiągnięć po finale Suzuka w Japonii.

opublikowany 08/11/2015 à 08:48

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Super Formuła – Hiroaki Ishiura koronowany na Suzuce

Dzieli ich zaledwie sześć punktów Hiroaki Ishiura (P.mu/cerumo? Toyota) najbliższego rywala Kazuki Nakajima (Petronas Team TOM’S? Toyota) przed wystąpieniem w podwójnym finale Super Formuły 2015 na torze Suzuka w Japonii. Ale André Lotterer (Petronas Team TOM’S? Toyota) i João Paulo de Oliveira (Lenovo Team Impul? Toyota) również pozostali w prowadzeniu, tracąc 14 punktów do lidera.

Startując z pole position, Lotterer zrobił wszystko, co konieczne w pierwszym wyścigu, aby utrzymać swoje szanse, wygrywając zawody rozgrywane na mokrej nawierzchni, ale drugie miejsce Ishiury przekreśliło nadzieje kierowcy Audi na zwycięstwo w wyścigu WEC. Kamui Kobayashi (Team Kygnus Sunoco? Toyota) stanęli na podium przed Kazukim Nakajimą, który pozostał jedyną i ostatnią linią obrony Ishiury w walce o tytuł przed rundą finałową.

Ta ostatnia impreza będzie świadkiem sukcesu polemana Naoki Yamamoto (Team Mugen? Honda), pierwsze zwycięstwo Hondy w 2015 roku, przed Nakajimą, który nie może zapobiec koronacji Ishiury, czwarty pod flagą w szachownicę za João Paulo de Oliveirą. André Lotterer został zmuszony do przejścia na emeryturę.

>>>>> Podsumowanie wideo Suzuki <<<<

Pełną relację z finału Super Formuły na torze Suzuka znajdziesz w numerze 2037 AUTOhebdo, który będzie dostępny od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz