Théo Pourchaire mistrz niemieckiej Formuły 4 w ostatniej chwili

Théo Pourchaire (US Racing) zdobył tytuł Adac Formula 4 zaledwie jednym punktem na krętym torze Sachsenring (Niemcy).

opublikowany 29/09/2019 à 11:19

Medhiego Casauranga

Nacisk na jego ramiona był znaczny. Przybycie na tor Sachsenring na finał Niemieckich Mistrzostw Formuły 4, Theo Pourchaire (US Racing) dążył do utrzymania prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

Młody 16-letni Francuz miał tylko jeden punkt przewagi nad Norwegiem Dennisem Haugerem (Van Amersfoort Racing), ale musiał także monitorować mocny powrót Arthura Leclerca (US Racing), młodszego brata Charles Leclerc

Na torze znanym ze swojej technicznej obsługi odchodzący mistrz Francji Formuły 4 w kategorii Junior zachował zimną krew w pierwszym wyścigu. Po drugie, rodak z Grasse (Alpy-Maritimes) zyskał chwilę wytchnienia od swoich rywali.

Trend ten potwierdził się w drugim wyścigu, gdzie jego przewaga wzrosła do 2 jednostek, dzięki czwartemu sukcesowi w sezonie. „Wiem, że to nie koniec, analizował członek Sauber Junior Team w sobotni wieczór. Muszę jeszcze pojechać dobry ostatni wyścig. Dennis wystartuje przede mną, będę musiał deptać mu po piętach. »

Startujący z ósmego miejsca w finale Théo Pourchaire zdołał ponownie stanąć na podium podium. Jednak Dennis Hauger uruchomił turbo. Norweg dzięki sukcesowi zdobył maksymalną liczbę punktów. To jednak nie wystarczyło, aby ukraść koronę Francuzowi, który wygrał niewielkim punktem!

Théo Pourchaire zastępuje Jüriego Vipsa (tytuł w 4 r.) i Lirima Zendeli (zwycięstwo w 2017 r.) na niemieckiej liście F2018. To pierwszy raz, kiedy Francuz zdobył te mistrzostwa za Renem.

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!