Trevor Carlin apeluje

Po tragicznym wypadku, który kosztował życie Justina Wilsona, kwestia ochrony pilota ponownie wypłynęła na pierwszy plan. Trevor Carlin wzywa do tego.

opublikowany 26/08/2015 à 11:57

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Trevor Carlin apeluje

Śmierć Justin Wilsonw związku z urazami głowy po uderzeniu odłamkami z ul jednomiejscowy autorstwa Sage Karama podczas wyścigu Pocono na dystansie 500 mil w Pensylwanii w zeszłą niedzielę na nowo rozpaliła debatę na temat ochrony głowy kierowcy.

Na blogu swojej drużyny Trevor Carlin, szef brytyjskiego zespołu noszącego jego imię, ma wielką nadzieję, że świat sportów motorowych znajdzie rozwiązanie, aby uporać się z problemem. „Chociaż sporty motorowe są bezpieczne jak nigdy dotąd i nigdy nie będą pozbawione ryzyka ze względu na swoją naturę, jeśli istnieją oczywiste rozwiązania, powinniśmy zastosować się do nich i to szybko i z poważnymi zamiarami.

Śmierć tak ukochanego zawodnika jak Justin Wilson, który, jak wiemy, był kimś więcej niż kierowcą wyścigowym, pokazuje, jak takie tragedie jednoczą naszą społeczność i jak jednoczymy się, aby wspierać poszkodowanych.

Powinniśmy wykorzystać tego ducha oraz siłę, know-how i zasoby tej branży, aby współpracować i znaleźć rozwiązania dla najbardziej oczywistych zagrożeń. Nie ma powodu, dla którego nie można zaprojektować i wyprodukować systemu odpowiadającego wszystkim nowoczesnym jednomiejscowym pojazdom, gdyż kierowca F4 jest narażony na takie samo ryzyko jak kierowca wyścigowy.IndyCar. "

Można obejrzeć cały post Trevora Carlina przez ten link (W języku angielskim).

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz