Triumf Włochów w GP2 Asia

Davide Valsecchi (iSport), mistrz GP2 Asia Series 2009/10 od poprzedniego spotkania, na ostatnim podium tej dyscypliny dołączyło dwóch swoich rodaków.

opublikowany 14/03/2010 à 12:19

Artykuł wstępny

Giacomo Ricci (DPR) wygrał drugi wyścig w Bahrajnie w ten weekend, obejmując prowadzenie od pierwszego zakrętu. Zwyciężył przed Samem Birdem (ART Grand Prix) i Alvaro Parente (Stabilny Kolonii).

Francuzi nie byli godzien, gdyż Jules Bianchi (ART Grand Prix), choć nie zdołał ukończyć wyścigu, uzyskał najszybsze okrążenie. Ze swojej strony Charles Pic (Arden International) był w stanie szybko pokonać „handicap”? z odwrotnej siatki, zanim musiał wrócić na swoje stanowisko z powodu przebicia opony.

Jules Bianchi, który w tym sezonie wziął udział tylko w trzech z czterech spotkań, w końcowej klasyfikacji generalnej zajął 13. miejsce. Charles Pic, autor pole position i zwycięstwa w ośmiu wyścigach, zajął piąte miejsce.

Włochy mogą sobie pogratulować ostatniego podium w tej dyscyplinie. Davide Valsecchi, mistrz od ostatniego spotkania, w rankingu podąża za nim dwóch rodaków. Luca Filippi i Giacomo Ricci zakończyli rywalizację z 29 punktami.