Bartolini i Baldassarri mistrzami biegu na 100 km

Wyścig miał odbyć się w sobotę, ale deszcz zdecydował inaczej. Ostatecznie zwyciężyli Elia Bartolini i Lorenzo Baldassarri.

opublikowany 27/11/2022 à 19:36

Tomek Morsellino

Bartolini/Baldassarri, Rossi/Marini i Vietti/Antonelli na podium 8. edycji Mistrzowskiego biegu na 100 km. (Zdjęcie: Media VR46)

Pogoda stworzyła obwód rancza Valentino Rossi w sobotę nieprzejezdny, dlatego wyścig został przełożony na niedzielę. Tor został wyremontowany, aby zapewnić standardy bezpieczeństwa i optymalne warunki dla widowiska.

Po rozgrzewce przystąpiono do startu bohaterami grupy „żółtych” i szybko zadecydowano o zwycięstwie pary utworzonej przez Valentino Rossiego i jego przyrodniego brata Lucę Mariniego oraz pary złożonej z Elii Bartoliniego, zawodnika Moto3, który powinien powrócić do JuniorGP w 2023 r., a Lorenzo Baldassarri, wicemistrz świata Supersport, który będzie towarzyszył przybyciu francuskiego zespołu GMT94 do Superbike w przyszłym roku. W sumie to właśnie ten duet miał ostatnie słowo przed Rossim/Marinim.

Valentino Rossi w akcji (Foto: VR46 Media)

Celestino Vietti, który w tym roku przez długi czas znajdował się wśród pretendentów do korony Moto2, zanim przegrał, oraz jego kolega z drużyny Niccolo Antonelli uzupełniają podium. Po roku spędzonym na świecie w kategorii pośredniej, ten ostatni powinien w 2 roku sędziować mistrzostwa Europy Moto2023.

„Wiedzieliśmy, że Elia i Balda są bardzo szybcy i walczyliśmy od początku wyścigu” – powiedział Rossi. Jednak zajęliśmy drugie miejsce. To był wspaniały weekend, a wyścig z roku na rok staje się coraz bardziej konkurencyjny. Najlepszy sposób na zakończenie sezonu. »