Ranking MotoGP 2023 po finale w Walencji

Rankingi na sezon MotoGP 2023 są już ustalone. Francesco Bagnaia zdobył tytuł w tę niedzielę, 26 listopada w Walencji.

opublikowany 29/11/2023 à 13:31

Luca Bartolomeo

Ostateczny ranking sezonu MotoGP 2023 ©Michelin

Francesco Bagnaia wygrał swój pojedynek z Jorge Martínem w Walencji, zdobywając tym samym mistrzostwo świata MotoGP drugi raz z rzędu. Hiszpan upadł w wyścigu głównym, a końcowa różnica między obydwoma zawodnikami wynosi 39 punktów.

Z tyłu Marco Bezzecchi był już pewny trzeciego miejsca w rankingach przed finałem w Walencji, podobnie jak Brad Binder miał pewność, że zakończy sezon na czwartej pozycji.

Jednak w kwestii piątego miejsca wszystko może być nadal zagrożone. Wracając do rywalizacji w sobotę, Johann Zarco w niedzielę nie pozostawił rywalom żadnych szans, zajmując drugie miejsce, po dłuższej walce o zwycięstwo. Francuz kończy swoją kampanię w drużynie Pramac z dorobkiem 225 punktów.

Aleix Espargaro, osłabiony w ciągu trzech dni zawodów kontuzją kości strzałkowej, zajął szóste miejsce i niewiele brakowało, aby wyprzedziła go inna Aprilia z Mavericka Vinalesa.

Za Lucą Marinim (8.) i Alexem Márquezem (9.) Fabio Quartaro kończy pierwszą dziesiątkę.

W ostatnim sezonie Marca Marqueza w Hondzie Hiszpan zajmie 14. miejsce w klasyfikacji kierowców, tuż przed Eneą Bastianini, której sezon był naznaczony kontuzjami.