Man TT – Dunlop trochę bliżej gwiazd

Michael Dunlop wygrał drugi wyścig Supersport w ramach Isle of Man Tourist Trophy 2023. Rekord jest na wyciągnięcie ręki.

opublikowany 07/06/2023 à 20:21

Gautier uspokaja

Michael Dunlop wpada w panikę, © ttracesofficial

Michael Dunlop przejechał dziś po południu pierwsze okrążenie ze średnią prędkością ponad 130 km/h w kategorii Supersport i odniósł swoje 210. zwycięstwo we wszystkich kategoriach. Dziś wieczorem brakuje mu tylko jednego sukcesu do absolutnego rekordu ustanowionego przez legendę TT, jego wujka Joeya Dunlopa.

Nadal właściwe jest porównanie tego występu z trasą Wyspy Man. Przez resztę roku otwartych jest 60,17 km dróg, a slalom między domami i rowami obejmuje dużą część brytyjskiej wyspy położonej na Morzu Irlandzkim pomiędzy Anglią a Irlandią. Aby w pełni docenić nadmiar tego wyścigu, okrążenie obejmuje 264 zakręty pokonywane ze średnią prędkością ponad 210 km/h.

210 km/h średnio ponad 60 km/h! © ttracofficial

Dunlop na Yamasze pokonał Triumph Petera Hickmana nieco ponad dziewięć sekund i odniósł swoje czwarte zwycięstwo w tym tygodniu. Dean Harrison (Yamaha) ponownie zajął trzecie miejsce. Dziś rano Michael Dunlop wygrał wyścig Supertwin, który niestety został przerwany przez śmiertelny wypadek Raula Torrasa Martineza. 46-letni hiszpański pilot zginął w wypadku o godz Alpinepomiędzy 16. a 17. milą, na trzecim i ostatnim okrążeniu wyścigu.

W piątek, wraz z drugimi wyścigami Superstock i Supertwin, Dunlop będzie miał dwie nowe możliwości dołączenia do swojego prestiżowego wujka na liście nagród. Znowu będziemy wibrować za nim, ale ostatecznie wynik końcowy nie ma znaczenia. Michael Dunlop stał się już legendą sportów motocyklowych.