Walencja – Sprint: Martin wygrywa Sprint i nadal może w niego wierzyć

Jorge Martin podjął całe ryzyko, aby wygrać Sprint GP Walencji i w tę niedzielę po raz kolejny będzie bronił swoich szans na tytuł.

opublikowany 25/11/2023 à 15:23

Luca Bartolomeo

Jorge Martin wygrywa sprint i utrzymuje swoje szanse na tytuł ©Red Bull Content Pool

• Król wyścigów sprinterskich ponownie uderza w Walencji. Jorge Martín to ogłosił i był gotowy w najbliższą sobotę podjąć wszelkie możliwe ryzyko, aby odzyskać jak najwięcej jednostek od Francesco Bagnaii w mistrzostwach. Hiszpan, będący autorem doskonałego startu, szybko uplasował się obok Włocha i pokonał tego ostatniego.
  • Zatem zajmujący trzecią pozycję numer 89 będzie musiał poczekać do siódmego okrążenia, aby podjąć działania. Jeszcze przed ósmą rundą udało mu się sukcesywnie pokonać Mavericka Vinalesa i Brada Bindera, po czym poleciał po zwycięstwo.
  • Ze swojej strony numer 1 nie podjął niepotrzebnego ryzyka i dojechał do mety na 5. pozycji. Obaj pretendenci do tytułu przed wyścigiem głównym w tę niedzielę dzielą czternaście punktów.
  • Brad Binder w sprincie zajął drugie miejsce, a podium stanął Marc Marquez. Startując z 9. miejsca na starcie, Hiszpan wręcza Hondzie pierwszy pożegnalny prezent.
  • Johann Zarco nie znalazł rytmu niezbędnego do utrzymania początkowej pozycji (3. miejsce) i w tej konkurencji zajął 9. miejsce. Skomplikowany koniec soboty dla Fabio Quartaro Również. Niçois upadł w połowie czwartej pętli imprezy i przegrał wszystko szansa na zdobycie punktów.
  • Opiekun dnia, Maverick Vinales, zajął 4. miejsce. Fabio di Giannantonio (6.), Marco Bezzecchi (7.), Alex Marquez (8.) i Augusto Fernandez (10.) uzupełniają pierwszą dziesiątkę.
  • Do zobaczenia w tę niedzielę o 15:00, aby śledzić ostatnie wydarzenie w tym sezonie MotoGP, na zakończenie którego poznamy nazwisko mistrza świata 2023.