WS F V8 3.5 – Binder i Fittipaldi oferują tytuł Lotusowi

René Binder wygrał finałowy wyścig World Series Formula V8 3.5 w Bahrajnie. Lotus zdobywa dublet z Pietro Fittipaldim i zdobywa tytuł drużynowy.

opublikowany 18/11/2017 à 13:07

René Binder odniósł zwycięstwo w ostatnim wyścigu Formuły V8 3.5 World Series rozgrywanym na torze Sakhir w Bahrajnie. Austriak, który wystartował z pole position, wyprzedził swojego kolegę z drużyny, ukoronowanego dzień wcześniej, Pietro Fittipaldiego, i odniósł swój czwarty sukces w sezonie, podczas gdy Brazylijczyk zapewnił sobie dublet Lotusowi, który zdobył tytuł drużynowy przeciwko SMP Racing przez AVF.

Tatiana Calderon (RP Motorsport) stanęła na podium, notując dopiero drugi start w tej dyscyplinie. Kolumbijka wyprzedziła swojego kolegę z drużyny Roya Nissany’ego, a Henrique Chaves (AVF) znalazł się w pierwszej piątce po tym, jak na początku wyścigu dogonił go Alfonso Celis Jr.

Portugalczyk dobiegł do mety przed Yu Kanamaru (RP Motorsport). Kierowcy Fortec Motorsports, Diego Menchaca i Alfonso Celis Jr, znaleźli się w pierwszej ósemce. O trzecie miejsce walczyli Japończycy i pierwszy cytowany Meksykanin, ale obaj kierowcy zostali ukarani za niebezpieczne manewry.

Matevos Isaakyan (SMP Racing by AVF) po przestoju na starcie zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji. Jego kolega z drużyny Konstantin Teresczenko, który zastąpił chorego Egora Orudżewa, po przędzeniu przeszedł na emeryturę.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z ostatniego wydarzenia World Series Formula V8 3.5 w Bahrajnie, przygotowaną przez naszego specjalnego korespondenta w numerze 2141 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach oraz od środy w kioskach.