Ekström trzyma rękę na pulsie

Mattias Ekström (Cupra EKS), pierwszy zwycięzca Pure ETCR w 2021 roku, rozpoczyna sezon bardzo mocno. Na zakończenie półfinału Szwed jest już zdecydowanym liderem swojej grupy. Bruno Spenglerowi (Romeo Ferraris) udaje się dostać do pierwszego rzędu swojego finału.

opublikowany 08/05/2022 à 11:30

Fabiena Gerarda

Mattias Ekström z 60 punktami wydaje się być na dobrej drodze do wygrania pierwszej rundy sezonu FIA ETCR, Pucharu Świata Samochodów Turystycznych w pełni elektrycznych. Brakuje tylko, aby szef/kierowca ukończył swój finał na podium i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Kierowca Cupry wygrał swój półfinał, nie napotykając zbyt dużego sprzeciwu ze strony Mikela Azcony (Hyundai Motorsport) czy Bruno Spengler (Romeo Ferraris), którzy ciężko walczyli o drugie miejsce. Początkujący w tej dyscyplinie Kanadyjczyk w eliminacjach zajął drugie miejsce, co dało mu miejsce w pierwszym rzędzie finału obok Ekströma. Azcona, który był nieco zaskoczony, będzie próbował zdobyć kilka miejsc, aby w weekend stanąć na ostatnim podium.

Bruno Spengler kwalifikuje się w pierwszym rzędzie swojego finału FIA ETCR. ©ETCR

W drugim półfinale Giovanni Venturini (Romeo Ferraris) wygrał swoją pierwszą serię w serii. Wyprzedza Jordiego Gené i Kevina Ceccona. Finał grupy Furious będzie rozgrywany w 8 rundach wczesnym wieczorem od 18:45.

Wyniki półfinału grupy FURIOUS:

Półfinał 1: 1. M Ekström (Cupra) 3 okrążenia w 4'19"551, 2. B. Spengler (Romeo Ferraris) na 3"7 3. M.Azcona (Hyundai) na 4"4

Półfinał 2: 1. G. Venturini (Romeo Ferraris) 3 okrążenia w 4'22"651, 2. J.Gené (Cupra) na 1"1, 3. K. Ceccon (Hyundai) na 1"3