Thed Bjork zapewnia dublet Lynk & Co

szwedzki weteran dał dublet chińskiej marce Lynk & Co po zwycięstwie Yanna Ehrlachera dzień wcześniej na torze Hungaroring w rejonie Budapesztu. Norbert Michelisz, lokalny bohater i lider mistrzostw, zakończył wyścig bardzo wysoko w rankingach.

opublikowany 18/06/2023 à 15:28

Fabiena Gerarda

• Wielkie nazwiska TCR WORLD TOUR szybko objęły prowadzenie nad zdobywcą pole position Dusanem Borkoviciem. Tak więc na pierwszym zakręcie Thed Bjork i Fred Vervisch zajmują dwa pierwsze miejsca
  • Za nimi panuje totalny chaos. Pułapka, w którą wpadną piloci Hyundai Norberta Michelisza i Borkovica. Serb staranował samochód Węgra po tym, jak został popchnięty przez Santiago Urrutię, a sam został potrącony przez Norbiego Michelisza. Wyścig się skończył dla Michelisza, padło lewe tylne zawieszenie!
  • Samochód bezpieczeństwa wjechał na tor, natomiast Audi RS3 Davidovskiego (zgłoszone do TCR Europe w barwach Comtoyou Racing) zostało poważnie uszkodzone w wyniku zamieszania na drugim zakręcie.
  • Po ponownym uruchomieniu Bjork wznawia debaty, zabierając ze sobą Vervischa i Urrutię. Ehrlacher z 10. pozycji na starcie jest teraz 7.!
  • Kierowcą, który najbardziej skorzystał na tej kolizji, był Rob Huff, który po 5 okrążeniach awansował na 5. miejsce.
  • Tuż za nim plasuje się Nestor Girolami: wyprzedzanie na węgierskim torze jest zawsze równie trudne. Argentyńczyk jest cierpliwy. Bebu w dalszym ciągu nie potwierdził, że weźmie udział w dalszej części kampanii w 2023 roku, podnosząc budżet jedynie na 4 pierwsze rundy sezonu.
  • Urrutia, która groziła Vervischowi o drugie miejsce, musi teraz bronić tyłów zagrożonych przez Azconę i Huffa. Ten ostatni będzie także autorem niepowstrzymanego ataku Urugwajczyka, który miał zająć 2. miejsce. Ten ostatni otrzymuje przejazd po uderzeniu Michelisza.
  • Spada w rankingu C2 (18. po karze).
  • Jeszcze przed końcem 6. okrążenia Huff puścił wyzwanie i zajął 2. miejsce kosztem swojego kolegi z drużyny Vervischa.
  • Powstała grupa na 4. miejsce. Girolami, Azcona i Ehrlacher walczą o dobre miejsce w pierwszej piątce.
  • Wygląda na to, że Vervisch ma problemy z oponami. Tuż po połowie dystansu Azcona ponownie zaatakował Belga. Dzięki swojej maksymalnej prędkości kierowca Comtoyou udaje się kontrolować ataki mistrza WTCR 2022.
  • Thed Bjork odnosi swój pierwszy sukces w TCR WORLD TOUR. Wygrał przed Huffem i Vervischem, którzy oparli się atakom Azcony.
  • Yann Ehrlacher może być zadowolony, opuszcza Węgry jako jedyny lider mistrzostw. Michelisz zajął tego dnia dopiero 19. miejsce.
  • Następny raz zawodnicy TCR WT wyruszą na tor w Urugwaju w dniach 18-20 sierpnia na nowym torze El Piñar.