Daytona – EL4: Duval sprawia, że ​​JDC-Miller błyszczy

opublikowany 29/01/2021 à 18:44

Cadillac DPi-VR z numerem 5 w JDC-Miller Motorsports wspiął się na szczyt tabeli czasów jazdy w ostatniej sesji testowej przed wielkim startem. Loic Duval ustanowił najlepszy czas na pokładzie tego prototypu w 1'35"085, współdzielonego z dwoma innymi francuskimi kierowcami: Tristanem Vautierem i Sébastienem Bourdais.

Kevin Magnussen, wspierany przez Rengera van der Zande, Scotta Dixona i Marcusa Ericssona, zajął drugie miejsce za kierownicą Cadillaca DPi-VR nr 2 należącego do Chip Ganassi Racing. Duńczyk przejechał zaledwie 01 tysięcznych za Loïcem Duvalem. Trzecia na mecie Mazda RT12-P z numerem 24 przejechała tylko pięć okrążeń, wciąż tracąc niecałą dziesiątą pozycję do lidera.

W LMP2, Oreca 07 nr 9 z Tower Motorsport zdominowała rywalizację z czasem 1:36:448. W sesji LMP3 najlepszy czas w sesji uzyskał Riley Motorsports Ligier JS P320 z numerem 91 – 1:43.

La Ferrari 488 GTE nr 62 Risi Competizione był najsilniejszy w kategorii GTLM. Ukończyła swoje najszybsze okrążenie w czasie 1'42"584, podczas gdy w GTD za kierownicą Lamborghini Huracan GT3 z numerem 19 Grasser Racing Team zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 1'45"583.

Start 59. edycji 24-godzinnego wyścigu Daytona odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 stycznia o godzinie 21:40 (czasu francuskiego).