Środkowe Ohio – EL1: Filipe Albuquerque najszybszy

Filipe Albuquerque ustanowił najlepszy czas w pierwszym treningu wolnym piątej rundy sezonu IMSA w Mid-Ohio.

opublikowany 14/05/2022 à 10:00

Walenty GLO

SezonIMSA trwa piąty weekend sezonu. W Mid-Ohio kierowcy kontynuowali trzecią rundę sprintu w nowym wyścigu trwającym 2 godziny i 40 minut.

Free Practice zdominował numer 10 Wayne Taylor Racing Acura DPi z najlepszym czasem uzyskanym przez Filipe Albuquerque – 1:11.828. Acuras byli zdecydowanie w dobrej formie, zajmując drugie miejsce, zajmując 60. miejsce w Meyer Shank Racing, a Tom Blomqvist tracił 0.076 sekundy. Pierwszy Cadillac stanął na podium pierwszej sesji, a Earl Bamber z numerem 02 tracił pół sekundy za Portugalczykiem.

W kategorii LM P2 najszybszy był Ryan Dalziel z czasem 1:13.478, zajmując 18. miejsce w drużynie Era Motorsport. Pokonał Jonathana Bomarito w #11 Mathiasen Motorsports PR1 o 0.407 sekundy. Will Stevens był trzeci w wyścigu Tower Motorsport z czasem 1:14.588. W LM P3 Colin Braun wspiął się na szczyt tabeli czasów jazdy dzięki Ligierowi JS P320 z CORE Autorsport z czasem 1:17.603.

Wreszcie, w ostatniej kategorii startowanej w ten weekend w Mid-Ohio, GTD, Robby Foley pokonał swoich przeciwników jadąc Turner Motorsport BMW M4 GT3, uzyskując czas okrążenia 1:21.220. Wyprzedził Jacka Hawkswortha w Lexusie RC F GT3 Vassera Sullivana nr 17 o 0.208. Bryan Sellers umieścił na podium drugie BMW z samochodem nr 1 Paul Miller Racing.