Oreca świętuje wyprodukowanie setnego podwozia LM P100 „Oreca 2”

Francuski producent Oreca opuścił właśnie fabrykę setnego podwozia Oreca 07, przeznaczonego dla kategorii LM P2, pięć lat po pierwszym modelu.

opublikowany 23/05/2022 à 16:20

Doriana Grangiera

Symboliczna postać dla Oreca. Francuski producent z siedzibą w Signes (Var) niedaleko toru Paul-Ricard wyprodukował swoje 100. podwozie Oreca 07. Prototyp przeznaczony dla klientów z kategorii LM P2 został zaprezentowany w 2017 roku. Od tego czasu sprzedano 99 modeli, a Setny egzemplarz będzie własnością zespołu COOL Racing. Pierwsze okrążenia w zawodach samochód wykona podczas zawodów 24 godziny Le Mans, w czerwcu.

Francuska grupa chciała uczcić tę okazję specjalną barwą. Ubrany w czarną suknię i złoty „#100”, setny Oreca 07 przeprowadził małą demonstrację w Le Castellet, w rękach Mikołaj Lapierre, zanim dołączył do nowych właścicieli.

Oreca 07 to najbardziej udany prototyp LM P2 w historii WEC. Model referencyjny w tej kategorii (26 zespołów LM P2 korzysta z podwozia Oreca spośród 27 uczestników najbliższych 24-godzinnego wyścigu Le Mans), wygrał wszystkie wyścigi i zdobył wszystkie pole position od czasu przybycia do mistrzostw świata w 2017 roku.

Po 24-godzinnym wyścigu Le Mans Oreca odzyska podwozie nr 100, co odbędzie się w muzeum nowego TechnoCentre w Signes.

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.