Teksas – EL1: Kanaan najszybszy, Pagenaud 5. miejsce

opublikowany 01/05/2021 à 22:13

Tomasz Goubin

Powracający kolarz, Tony Kanaan (Chip Ganassi Racing), zajął pierwsze miejsce w jedynej sesji treningowej w programie weekendu, uzyskując najlepsze okrążenie wynoszące 354,334 km/h.

Dowodzący owalnymi torami na torze z numerem 48, który przez resztę czasu zajmował Jimmie Johnson, 46-letni Brazylijczyk osiągnął swój najlepszy czas na początku sesji na torze Texas Motor Speedway. Pokonał Takumę Sato (RLL) i Pato O’Warda (McLaren SP).

Pomimo tego niezwykłego powrotu TK już wie, że wystartuje z tyłu stawki, ponieważ sesja kwalifikacyjna została odwołana z powodu opóźnienia weekendowego programu po deszczu. Zdecydowano o ustaleniu kolejności startu na podstawie rankingu mistrzowskiego.

Jej lider, Alex Palou (Chip Ganassi Racing), wystartuje z przodu obok Willa Powera (Penske) i Scotta Dixona (CGR). Simona Pagenauda (Penske) i Sebastiana Bourdais (AJ Foyt) wystartuje odpowiednio z 5. i 6. rzędu. Le Poitevin ustanowił piąty czas na treningu wolnym, natomiast Le Manceau nie pokazał swojej przewagi (5.).

W niedzielę (23:2) w przypadku drugiego wyścigu o kolejności startu będzie decydował także ranking mistrzostw.

Wczoraj wieczorem start pierwszego wyścigu został przesunięty o pół godziny, na godzinę 1:1.