Grand Prix Azerbejdżanu 2022

14h44

Dziękuję wszystkim za śledzenie na żywo tego tekstu Wielkiego Azerbejdżanu. Następne spotkanie za tydzień przed Grand Prix Kanady, po raz dziewiąty w sezonie.

14h44

Hamiltonowi potrzeba trochę czasu, aby wysiąść z samochodu. Wydaje się, że Brytyjczyk miał duże trudności w Baku, ale mimo to zajął 4. miejsce.

T51

Pełne wyniki Grand Prix Azerbejdżanu:

T51

Gasly, podwojony przez Red Bull w Baku, za dwoma Mercedesami, którzy zajęli miejsca w pierwszej czwórce, Gasly zajmuje 4. miejsce. Norris próbował wszystkiego, ale zajął 5. miejsce tuż za swoim kolegą z drużyny.

T51

Verstappen wygrywa Grand Prix Azerbejdżanu! Holender wykorzystał porzucenie Ferrari, aby zwiększyć swoją przewagę nad mistrzem.

T51

Bitwa będzie szalała pomiędzy dwoma McLarenami! Norris kwestionuje decyzję o zamrożeniu pozycji, chce 8. miejsca.

T50

Tymczasowa pierwsza dziesiątka na dwie rundy przed końcem:

Verstappen, Pérez, Russell, Hamilton, Gasly, Vettel, Alonso, Ricciardo, Norris i Ocon.

T49

Stroll właśnie zatrzymał się w dołach. Porzucenie dla Kanadyjczyka.

T48

„Moje siedzenie jest zimne”. Hamilton narzeka w radiu, problem w W13?

T47

Na pięć okrążeń przed metą w szachownicę to Pérez jest obecnie posiadaczem punktu za najlepsze okrążenie z czasem 5:1″46.

T46

Zapewniamy Norrisa, że ​​pozwolimy mu wyprzedzić, jeśli Ricciardo nie będzie w stanie wyprzedzić Alonso. Brytyjczyk traci cierpliwość na 9. pozycji.

T44

Dla Hamiltona to już koniec, wyprzedza Gasly'ego przed drugim sektorem i odzyskuje 4. miejsce. Strategiczny wybór AlphaTauri nie był właściwy

T44

Latifi, który z pewnością zostanie ukarany za ignorowanie niebieskich flag.

T43

Gasly stracił dużo czasu za Latifim, a Hamilton stracił niecałą sekundę. Francuzom trudno oprzeć się Brytyjczykom.

T43

Spojrzenie wstecz na zapis Tsunody:

T42

Norris prosi o przepuszczenie, Brytyjczyk nie chce tracić czasu za Ricciardo.

T41

Po niepowodzeniach Tsunody Verstappen został poproszony o nieużywanie systemu DRS do końca wyścigu.

T41

Gasly ma zaledwie 5 sekund przewagi nad Hamiltonem, Brytyjczykowi z pewnością uda się odzyskać 4. miejsce.