GP Emilii-Romanii 2021

17h20

To już koniec relacji na żywo z Grand Prix Emilii-Romanii. Dziękujemy, że towarzyszyliście nam przez cały weekend, a szczególnie w tę niedzielę. Do zobaczenia za dwa tygodnie w Portimão podczas Grand Prix Portugalii. Życzę wszystkim miłego wieczoru i uważajcie na siebie!

17h19

Lando Norris ze swojej strony został wybrany kierowcą dnia po zdobyciu bardzo dobrego 3. miejsca

17h14

„Uwierzcie mi, na torze nie było łatwo. Było mi trochę gorąco na starcie, ale potem wszystko poszło dobrze” – wyjaśnia Max Verstappen przed wejściem na podium.

17h11

T63. Hamilton utrzymuje prowadzenie w mistrzostwach przed Verstappenem dzięki najlepszemu czasowi wyścigu w tę niedzielę. Anglik ma 44 punkty na 43 dla rywala

17h08

T63. Głęboko w dołku na początku wyścigu Pierre Gasly przekroczył linię mety na 8. miejscu za Danielem Ricciardo i Lance Strollem. Esteban Ocon oferuje punkt 10. miejsca Alpine podczas gdy jego kolega z drużyny Fernando Alonso zajął 11. miejsce

17h07

T63. Dobry wyścig także dla Scuderia Ferrari, w której dwóch kierowców zajęło 4. i 5. miejsce, a Charles Leclerc wyprzedził Carlosa Sainza

17h05

T63. ZWYCIĘSTWO MAXA VERSTAPPENA! Wspaniały wyścig Holendra, który ukończył wyścig przed Lewisem Hamiltonem. Podium dla Lando Norrisa, drugie w jego karierze po Austrii w zeszłym roku!

17h05

T63. Verstappen rozpoczyna swoje ostatnie okrążenie w wyścigu. Niewiele brakuje mu do pierwszego zwycięstwa w sezonie

17h02

T62. Vettel wezwał na swoje stanowisko, aby wycofać się. Kolejny skomplikowany weekend dla Niemca

17h01

T60. Tym razem Norris nie stawia oporu. Hamilton wraca na 2. miejsce!

16h56

T59. Pomimo DRS Hamilton nie może pozbyć się Norrisa. Świetna obrona kierowcy McLarena, aby utrzymać drugie miejsce za Verstappenem

16h55

T55. 5 sekund kary dla Tsunody za nieprzestrzeganie ograniczeń toru

16h54

T55. Hamilton bez trudności przesunął się na 3. pozycję po pokonaniu Leclerca

16h51

T54. Na 10 okrążeń przed metą w szachownicę Verstappen nadal dominuje w Grand Prix, mając ponad 14 sekund przewagi nad Norrisem, Leclercem i Hamiltonem. Sainz zamyka czołową piątkę. Za Ricciardo, Strollem, Gaslym, Räikkönenem i Oconem

16h49

T52. Trójstronna walka o 2. miejsce. Norrisa, Leclerca i Hamiltona dzieli tylko 1″4. To obiecuje!

16h47

T50. Hamilton o krok od podium. Anglik pokonał Sainza i przesunął się na 4. pozycję. Następny na jego celowniku jest Leclerc

16h45

T48. Trzeci jest właściwy. Pérezowi w końcu udało się wyprzedzić upartego Vettela już przy pierwszym hamowaniu. Meksykanin jest obecnie 12. za Alonso

16h43

T47. Po chaotycznym początku wyścigu Gasly stopniowo wracał do zdrowia. Norman jest obecnie 8