Rajd Kenii 2022

14h17

Zwycięstwo Rovanperä! Czwarty sukces Fina w sezonie! Kierowca Toyoty zajął 4. miejsce na Power Stage i ma obecnie 8-punktową przewagę w mistrzostwach przed Thierrym Neuvillem!

Następne spotkanie WRC: Rajd Estonii, od 14 do 17 lipca!

Ranking Power Stage:

Końcowy ranking Rajdu Safari:

14h10

Elfyn Evans zajął 6. czas na Power Stage, 11 cala za czasem kierowcy Hyundaia. Walijczyk zajmie drugie miejsce w tym Rajdzie Safari, co oznacza, że ​​w tym sezonie stanie na podium po Portugalii.

14h06

Siódmy czas Katsuty ze stratą 7″26 do czasu Neuville’a. Japończycy po raz drugi z rzędu stanęli na podium w Kenii po drugim miejscu w 4 roku!

14h00

To już koniec dla Sébastiena Ogiera, który w Rajdzie Safari zajął 4. miejsce! Na Power Stage zajął trzecie miejsce, 3″6 za Neuvillem.

13h57

Thierry Neuville ledwo obejmuje prowadzenie na Power Stage! Belg pobił czas Loeba o 8 dziesiątych!

13h55

To koniec męki Craiga Breena, który traci kolejne 1'37″0 na tym Power Stage. Irlandczyk i tak powinien zakończyć ten rajd na 6. miejscu.

13h50

Prywatny kierowca Jourdan Serderidis kończy Rajd Safari na 7. miejscu we wstępnym rankingu! Za kierownicą Forda zakończył ten etap Power Stage 1'04"2 za Loebem.

13h44

Oliver Solberg, któremu udało się wystartować ponownie pomimo problemów z mocą podczas ostatniego odcinka specjalnego, przekroczył linię mety 13″5 za Loebem. Szwed zdobędzie pierwsze punkty od Rajdu Szwecji.

13h40

Bardzo dobry czas Sébastiena Loeba na Power Stage, który uzyskał najlepszy czas z wynikiem 9″6 przed Greensmithem!

13h37

Adrien Fourmaux kończy ten nowy, trudny rajd w Kenii, 0 cala za czasem Greensmitha.

13h33

Logicznie rzecz biorąc, Greensmith pobija czasy WRC2 z wynikiem 6'10″8.

13h30

Tymczasem Greensmith i Fourmaux wystartowali w Rally1.

13h29

Pokonany przez Kaejtana Kajetanowicza w czasie 6'38″6 Polak wygrał Rajd Safari w WRC2 i objął także prowadzenie w mistrzostwach kategorii!

13h26

Pierwszy raz Johnstona w jego WRC2: 6'49″3.

13h24

Na torze jest już także lider kategorii WRC2 Kaejtan Kajetanowicz (Skoda).

13h19

Ruszajmy na ten Power Stage wraz ze startem WRC2 Seana Johnstona (Citröen), drugiego w tej kategorii.

13h15

Szybka aktualizacja klasyfikacji generalnej przed ostatnim wydarzeniem specjalnym: