Blancpain – Triumf trawiarza

opublikowany 18/05/2014 à 16:58

Jeroen Bleekelmolen i Harry Prozyck, którzy zwyciężyli dziś rano w wyścigu kwalifikacyjnym, spędzili idealny weekend na angielskim torze BRands w serii Blancpain Sprint. Duet Lamborghini Gallardo z Grasser Racing wygrał wyścig główny przed metą Mercedes SLS AMG z HTP Motorsport Maximiliana Buhka i Maximiliana Götza. Sergio Jimenez i Caca Bueno stanęli na ostatnim stopniu podium swoimi BMW Z4 należącymi do Sports Trophy Team Brasil. Laurens Vanthoor i Cesar Ramos uplasowali pierwsze Audi R8 LMS belgijskiego klubu Audi Team WRT na 4. pozycji, tuż przed ROAL Motorsport BMW Z4 Alexa Zanardiego, autora wspaniałego powrotu z 17. na 5. miejsce.

W Srebrnym Pucharze zwyciężyli Vincent Abril i Mateusz Lisowski (klub belgijski) swoim Audi R8, natomiast w Pro-Am zwyciężył duet Marc Basseng – Alessandro Latif w swoim Audi R8 Phoenix Racing.