FIA GT1: A co z Francuzami?

opublikowany 16/07/2011 à 18:26

Villemanta

Wyścig kwalifikacyjny do francuskiej rundy mistrzostw świata FIA GT1 niekoniecznie uśmiechnął się do francuskich kierowców.

Od początku wyścigu m.in. Antoine'a Leclerca et Yanna Clairaya zostały opóźnione z powodu problemów z ich belgijskim wyścigowym Fordem GT nr 10. Już dziś rano duet nie mógł wziąć udziału w kwalifikacjach. W domu Hexis AMR, L?Aston Martin DB9 nr 3 duetu Dusseldorp-Piccione zakończył wyścig na szynie na 3. okrążeniu, podczas gdy siostrzany samochód zajął 6. pozycję. Występ godny pochwały, biorąc pod uwagę, że Andrea Piccini i Christian Hohenadel wystartowali z końca pola startowego po tym, jak sędziowie anulowali ich czasy w kwalifikacjach ze względu na zmianę opon w obu samochodach. Związany z Belgiem Maxime Martinem, Fryderyk Makowiecki przynosi swojemu Fordowi GT z numerem 41 Marc VDS Racing Team na 5. miejsce, podczas gdy DKR Engineering Corvette Z06 z Michał Rossi et Dymitra Enjalberta zajął 8. miejsce.

Miejmy nadzieję, że wyścig o mistrzostwo jeszcze bardziej uśmiechnie się do Francuzów.