Dakar 2016 – Peru wycofuje się

Władze peruwiańskie podjęły decyzję o odwołaniu zawodów Desafio Inca, które miały odbyć się w dniach 11–13 września, a także etapów Dakaru 2016, które zostały zaprezentowane w kwietniu ubiegłego roku podczas wspólnej konferencji prasowej.

opublikowany 24/08/2015 à 20:03

Villemanta

0 Zobacz komentarze)

Dakar 2016 – Peru wycofuje się

W związku z prognozami dotyczącymi zjawiska klimatycznego El Nino, które w tym roku wydaje się wyjątkowo gwałtowne, rząd Peru zdecydował się nadać temu problemowi priorytet krajowy, zapewniając, aby wszystkie służby państwowe były w stanie zmobilizować, w razie potrzeby, ludność, która może zostać dotknięta .

Oczywiście mając nadzieję, że ludność Peru nie będzie musiała stawić czoła przewidywanym katastrofom, wszystkie zespoły organizujące Dakar już ciężko pracują nad stworzeniem alternatywnej trasy z odpowiednimi warunkami, optymalnym sportem i bezpieczeństwem w Argentynie i Boliwii.

Są one dostępne dla wszystkich już zarejestrowanych zawodników, aby jak najszybciej zapewnić im wszelkie informacje dotyczące modyfikacji trasy.

Ostateczna trasa Dakaru 2016 zostanie poznana w drugiej połowie września.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz