Desprès wygrywa swój pierwszy etap Rajdu Chińskiego Jedwabnego Szlaku

Cyril Desprès podpisał swoje pierwsze zwycięstwo etapowe, wygrywając 11. dnia Rajdu Chińskiego Jedwabnego Szlaku, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Stéphane’a Peterhansela.

opublikowany 09/09/2015 à 13:15

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Desprès wygrywa swój pierwszy etap Rajdu Chińskiego Jedwabnego Szlaku

Zwyciężyli Cyril Desprès i jego pilot David Castera ich pierwszy krok Rajd samochodowy-Nalot wygrywając 11. etap Rajdu Chińskiego Jedwabnego Szlaku. Pilot Peugeot ukończył 244-kilometrowe połączenie czasowe pomiędzy Jiuquan i Dunhunag w 2:31 i tym samym odzyskał 13-minutową przewagę nad swoim najbliższym przeciwnikiem Hanem Wei (Havalem), mimo że przeszkadzał mu kurz wznoszony przez Lui Kuna na Mitsubishi Pajero MPR2).

„Szybko poczuliśmy, że jesteśmy w dobrej formie, że wszystko idzie dobrze i że będziemy mogli w pełni wykorzystać Peugeota 2008 DKR”, wyjaśnił Cyril Desprès. „Ale na 57 km dotarliśmy do Niego. Skorzystaliśmy ze strefy ograniczonej prędkości, aby ostrzec go o naszej obecności, ale w żadnym momencie nie grał pomimo ostrzeżenia o wyprzedzaniu (wartownik). Przejechaliśmy w jego kurzu ponad 150 kilometrów i straciliśmy rytm. Mimo to odnieśliśmy zwycięstwo na pierwszym etapie, ale była lekka frustracja, ponieważ nie mogliśmy wyrazić siebie na całym kilometrze odcinka specjalnego. Jutro ruszamy dalej! »

Stéphane Peterhansel mimo wszystko utrzymuje prawie półgodzinną przewagę nad swoim kolegą z drużynyzostał spowolniony przez przebicie opony powodując jego awarię pół minuty przed czasem odniesienia. „Nie zaczęliśmy od wysokiego tempa. To był bardzo przyjemny etap. W Afryce i Ameryce Południowej tego typu suche wadi są kruche. W tym przypadku tak nie jest. Jazda tam jest przyjemnością, szybko i bez niebezpieczeństw. Myślę, że to etap z najwyższą średnią od startu. 60 km od końca widziałem grudkę ziemi, która wydawała się miękka? To był spiczasty kamień. Przebiliśmy prawy przód i straciliśmy 5 minut na zmianę koła. 2 dni do końca! »

SS11 (tymczasowy)
 
1. Cyril Despres (FRA)/David Castera (FRA) Peugeot 2008 DKR 2h31mn13s
2. Stéphane Peterhansel (FRA)/Jean-Paul Cottret (FRA) Peugeot 2008 DKR +30s 
3. Lui Kun (CHN)/Liao (CHN) Mitsubishi Pajero MPR11 +1?28 
4. Han Wei (CHN)/Pan Hong Yu (CHN) Haval+2?08
5. Christian Lavieille (FRA)/Jean-Pierre Garcin (FRA) Haval+5?26
 
Ranking ogólny po SS11 (tymczasowy)
 
1. Stéphane Peterhansel (FRA)/Jean-Paul Cottret (FRA) Peugeot 2008 DKR        
2. Cyril Despres (FRA)/David Castera (FRA) Peugeot 2008 DKR +27?25
3. Han Wei (CHN)/Pan Hong Yu (CHN) Haval +43?47 
4. Christian Lavieille (FRA)/Jean-Pierre Garcin (FRA) Haval +54?12
5. Lui Kun (CHN)/Liao (CHN) Mitsubishi Pajero MPR11 +1h15:55

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz