Igrzyska Sportów Motorowych FIA: Włochy zajmują pierwsze miejsce w tabeli medalowej, a Francja zajmuje drugie miejsce

Włochy zakończyły Igrzyska Sportów Motorowych FIA na szczycie tabeli medalowej z 3 złotymi i jednym srebrnym medalem, tuż przed Francją, która zakończyła zawody z 3 złotymi medalami.

opublikowany 31/10/2022 à 11:29

Doriana Grangiera

Włochy zwyciężyły w Igrzyskach Sportów Motorowych FIA, zdobywając 3 złote medale i jeden srebrny © Marc de Mattia / DPPI

Włochy, gospodarz pierwszej edycji imprezy, która odbyła się w 2019 roku w Rzymie, po raz drugi zakończyły Mistrzostwa Sportów Motorowych FIA na szczycie. Wyczyn ten jest tym bardziej imponujący, że kraj był reprezentowany tylko w ośmiu z 16 dyscyplin prezentowanych podczas imprezy. Mimo to włoska drużyna zdobyła złote medale w Rajd samochodowy 4 z Roberto Daprà i Lucą Guglielmetti, w Rajdzie Historycznym z Andreą Zivian i Nicolą Arena oraz w Formule 4 z Andreą Kimi Antonellim.

Francja i Belgia na podium Igrzysk Sportów Motorowych FIA

Dzięki srebrnemu medalowi zdobytemu przez Mirko Bortolottiego w GT Sprint Cup Włochy są osamotnione na szczycie tabeli medalowej, przed Francją. Na własnym terenie The Blues zajęli drugie miejsce z łącznie trzema medalami, wszystkie złote, dzięki zwycięstwom w GT Cup z Éricem Debardem i Simonem Gachetem, w Rally2 z Mathieu Arzeno i Romainem Roche oraz Cross Car Senior z Davidem Méatem.

Belgia staje na podium tych Igrzysk Sportów Motorowych FIA. Z 21 przedstawicielami delegacja belgijska zajęła 2e więcej dostaw po Hiszpanii. I było blisko, aby Flat Country wspięło się na szczyt pod względem liczby zdobytych złotych medali. Naród belgijski zdobył złoto w Karting Senior Sprint z Elie Goldsteinem w kartingu Wytrzymałość z kwartetem Maxime Drion-Jeremy Peclers-Sita Vannmeert-Antoine Morlet), srebro w slalomie kartingowym z Romy De Groote i Dario Pemovem) oraz brąz w GT Sprint z Driesem Vanthoorem i w Cross Car Junior z Romualdem Demelenne.

Kolejna edycja Igrzysk Sportów Motorowych FIA odbędzie się w Walencji (Hiszpania) w 2024 roku, o czym poinformowano podczas niedzielnej ceremonii zamknięcia. Żadna data nie została jeszcze ogłoszona.