Jérôme Grosset-Janin jest coraz bliżej

Po zwycięstwie w Dreux, w Lavaré zwyciężył Jerôme Grosset-Janin. W klasyfikacji generalnej jest coraz bliżej Davy'ego Jeanneya.

opublikowany 19/07/2010 à 11:53

Podczas gdy Davy Jeanney (Citroën Rallycross, Jérôme Grosset-Janin (Citroën C4) dogania rywala w wyścigu o tytuł. Zwycięzca w Dreux, podczas ostatniej rundy, zwyciężył także w ten weekend, w Lavaré, w Sarthe.

Podczas finału D1 Jérôme Grosset-Janin, startujący z pole position, pobiegł perfekcyjnie i zapewnił sobie zwycięstwo. Drugi na starcie Davy Jeanney utknął w miejscu, zanim zdecydował się na wykonanie okrążenia jokera podczas pierwszego przejazdu. Na koniec tego okrążenia zajmował piątą pozycję, a następnie był w stanie awansować na trzecie miejsce, kończąc za Fabienem Paillerem (Peugeot 207). Szybszy podczas długiego okrążenia Jérôme Grosset-Janin odniósł drugie zwycięstwo z rzędu.

W klasyfikacji generalnej Grosset-Janin traci 13 punktów do nadal lidera Jeanney. Jednak w wyniku „pozytywnego testu” paliwa przeprowadzonego w Faleyras kierowcy Citroëna Xsary nr 5 w dalszym ciągu grozi kara i odebranie 11 punktów. Tytuł jest zatem daleki od zagrania.

W Dywizji 1A Steven Bossard kontynuuje swoją imponującą karierę. W Lavaré wygrał swój szósty z rzędu wyścig w sześciu rundach Mistrzostw Francji. Ze 120 punktami na koncie nie może być lepiej i zmierza w stronę tytułu.