Peugeot zdobywa podwójną bramkę w Rajdzie Jedwabnego Szlaku w Chinach

Peugeot zapewnił sobie dublet w Rajdzie Jedwabnego Szlaku Chin dzięki zwycięstwu Stéphane’a Peterhansela przed Cyrilem Desprèsem, który wygrał ostatni etap.

opublikowany 11/09/2015 à 12:03

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Peugeot zdobywa podwójną bramkę w Rajdzie Jedwabnego Szlaku w Chinach

Peugeot zdobył dublet w China Silk Road Rally ze Stéphane’em Peterhanselem (prowadzonym przez Jean-Paula Cottreta), który zwyciężył pół godziny przed swoim kolegą z drużyny Cyrilem Desprèsem (David Castera). Pięciokrotny zwycięzca Dakaru objął prowadzenie w imprezie już od drugiego etapu i nie odpuścił przez cały wyścig z pomiarem czasu na dystansie 2 km, w którym odniósł 2000 zwycięstw etapowych.

" Ten rallye był długi, niekoniecznie najcięższy pod względem kilometrów, bardzo przyjemny w czystej jeździe i z absolutnie wspaniałymi krajobrazami, takimi jak jeziora na wydmach”– skomentował zwycięzca. „Nie potrzebowaliśmy żadnych problemów technicznych. Osiągnęliśmy cel. Każdego ranka wiesz, że możesz wsiąść do samochodu z całkowitą pewnością, zespół każdego dnia wykonuje niesamowitą pracę. To dobrze wpływa na morale! »

Cyril Desprès zapewnił sobie drugie miejsce dzięki dwóm zwycięstwom etapowym, kończąc wyścig ze stratą 2 minut przed Hanem Wei (Haval). „Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. To długi rajd z mnóstwem zróżnicowanego terenu do odkrycia. Mogliśmy zobaczyć nasze obszary postępu. Mam poczucie, że nie udało mi się dać z siebie 100%. Zawsze każdego dnia pojawiało się jakieś zjawisko, które uniemożliwiało nam przejechanie jak najwięcej przez cały czas trwania wydarzenia specjalnego?– dodał drugi kierowca Peugeota.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz