Zanurz się w eRacing

Motoryzacyjny e-sport, podkreślony wyścigiem Formuły E w Las Vegas, reprezentuje mało znany aspekt zawodów wyścigowych.

opublikowany 09/08/2017 à 16:42

Jeremy’ego Satisa

0 Zobacz komentarze)

Zanurz się w eRacing

Zorganizowany w styczniu ubiegłego roku wielki wirtualny wyścig w Las Vegas zgromadził kierowców z całego świata Formuła E i najlepsi kierowcy e-sportu na świecie. Po raz pierwszy na taką skalę świat wyścigów samochodowych mógł dowiedzieć się o istnieniu wirtualnych mistrzostw i wirtualnych mistrzów, takich jak Holender Bono Huis. Miał 22 lata i został ujawniony w Vegas po dziewięcioletniej karierze, która rozpoczęła się w wieku 13 lat. Większość tych geniuszy jazdy to entuzjaści, którym brakuje środków na ściganie się „w prawdziwym życiu”.

« Nie zacząłem grać w gry wideo z pasji, ale dlatego, że nie miałem środków finansowych, aby jeździć na torze., mówi nam Alexandre Arnou, znany w branży pod pseudonimem Asix. Któregoś dnia poradzono mi, żebym spróbował szczęścia wirtualnie. Kupiłem więc Xboxa, zacząłem grać i wygrywać wyścigi. »

Bariera między światem wirtualnym a realnym staje się coraz bardziej nieszczelna dzięki prekursorom takim jak Nissan GT Academy, która w 2008 roku rozpoczęła proces selekcji do gry Gran Turismo 5 w celu sfinansowania przejścia z ekranu do obwodu. Lucas Ordóñez, pierwszy zwycięzca Akademii, rywalizuje teraz z Nissanem w serii Blancpain GT po zdobyciu 2 punktówe miejsce w LMP2 24 godziny Le Mans w 2011 r. Inni, jak Jann Mardenborough czy Gaëtan Paletou, skorzystali z tej Akademii.

Sterowniki 2.0

Wraz z pojawieniem się nowej generacji kierowców urodzonych po końcu lat 1990. wirtualne wyścigi nabierają innego wymiaru. Esteban Ocon (20 lat) i Lance Stroll (18 lat) nie kryją zainteresowania grami wyścigowymi pozwalającymi na naukę toru. W innym stopniu Max Verstappen (19 lat) regularnie występuje w grze iRacing na którym trenuje w domu tak jak samorodek McLaren, Lando Norris (17 lat), który stał się standardowym nosicielem programu wyszukiwania McLarena dla przyszłego kierowcy-symulatora zespołu ze świata gier.

 

Pełną ankietę na temat świata e-sportu znajdziesz w numerze 2126 AUTOhebdo, dostępnym w wersji cyfrowej i w kioskach

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

0 Zobacz komentarze)