Rallycross – Adeline Sangnier rozświetla Lohéac

W ubiegłą niedzielę w Lohéac Adeline Sangnier została pierwszą kobietą, która wygrała rundę mistrzostw Francji w rallycrossie.

opublikowany 04/09/2012 à 12:32

Villemanta

To był ostatni weekend, kiedy duża masa Rallycross We Francji. Wszyscy miłośnicy tej dyscypliny zebrali się w Lohéac na spotkaniu roku, którego nie można przegapić.

I obecni nie zawiedli się, gdyż mogli być świadkami pierwszego zwycięstwa kierowcy w Mistrzostwach Francji, w tym przypadku Adeligne Sangnier. Za kierownicą swojego C2 Super 1600 wykazała się dużą inteligencją, wskakując na kolana jokera w odpowiednim momencie, uzyskując przewagę nad bardzo żwawym Julienem Fébreau (Saxo Super 1600), który wystartował z pole position po dwóch drugich miejscach i zwycięstwie w eliminacjach. Fabien Chanoine staje na bardzo ładnym podium w mistrzostwach Francji Super 1600? Trofeum Technoplus. Czwarty przed Erikiem Guillmettem Laurent Chartrain utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

We francuskich mistrzostwach SuperCars? Trofeum Yaccowygrywając dwie pierwsze rundy kwalifikacyjne, Gaëtan Sérazin (207 SuperCar) zapewnił sobie pole position do finału. Pomimo bólu kostki spowodowanego poważnym skręceniem, Jérôme Grosset-Janin (Clio 3 SuperCars) zajmie drugie miejsce na starcie. Obaj kierowcy będą dzielić pierwszy rząd z Philippe’em Tollemerem (C4 SuperCars). Przybywając na tor Lohéac, Andy Scott (Focus SuperCars) mierzył go na bieżąco. Drugi w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej szkocki kierowca zakwalifikował się do finału B. Gaëtan Sérazin był bezkompromisowy. Autor najlepszego startu, nie pozostawił rywalom nadziei na pierwsze zwycięstwo w najwyższej kategorii Rallycross w Lohéac. W grze strategicznej Tour Joker Christophe Wilt (C4 SuperCars) miał ostatnie słowo i po zwycięstwie w Kerlabo po raz kolejny stanął na podium. Trzecie miejsce w tym finale zajął Jérôme Grosset-Janin. Fabien Pailler (207 SuperCars) zakończył wyścig tuż przed podium przed Emmanuelem Pelhate (207 SuperCars). Zwycięzca finału B, Andy Scott, kończy swój bretoński weekend tuż poza czołową piątką, zajmując szóste miejsce.

Marc Morize (207 T3F) i Christophe Saunois (Corolla T3F) stoczyli kolejną bitwę podczas Finału A 3. ligi Coupe de France – Trofeum AUTOhebdo. Obaj kierowcy zajmują miejsca w pierwszym rzędzie, a u ich boku znajduje się Jonathan Pailler (206 T3F). Marc Morize znalazł w swoim 207 całą przyczepność i przejął kontrolę nad finałem. Nie da się złapać i dotrze do mety jako zwycięzca. Tylko Patrick Guillerme utrzymał tempo narzucone przez Morize i zajął dobre drugie miejsce. Po kolizji, w której wyeliminował Christophe Saunois, o podium walczyło trzech kierowców. Po dokonaniu w niedzielę pewnych poprawek w samochodzie Laurent Jacquinet (Fiesta Mk7 T3F) stanął na swoim pierwszym podium w sezonie. Jego brat Kévin (Micra T3F) zajął czwarte miejsce, przed Jonathanem Paillerem.

Trzeci sobotni wieczór 4. ligi Coupe de France – Trofeum Wydechowy, David Vincent (Clio 3RS F2000) ze swojej strony zwiększył w niedzielę tempo na oczach tłumnie przybyłych widzów. Obecny lider Coupe de France po zwycięstwie w obu rundach kwalifikacyjnych zakwalifikował się do finału A z pole position. Pierwszy rząd uzupełniają Jimmy Terpereau (Audi A3 F2000) i Sébastien Le Ferrand (306 Maxi F2000). David Vincent i Sébastien Le Ferrand byli najszybsi, ale Jimmy Terpereau zdołał wyprzedzić dwóch kierowców. Terpereau nie pomylił się, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo za kierownicą swojego Audi A3 F2000. Drugie miejsce zajmuje Sébastien Le Ferrand, tuż przed Davidem Vincentem. Sébastien Guillemaud (306 Maxi F2000) i Guillaume Rouillard (Saxo Maxi F2000) zdobywają punkty za odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Wreszcie w Logan Cup, zwycięzca dwóch niedzielnych rund kwalifikacyjnych, Ayrton Boris zdobył swój bilet na pole position w Finale A. Jeden z najmłodszych kierowców w stawce spotka się z Fabienem Grosset-Janinem, siłaczem Pucharu i Jeanem -Mickaël Guérin u jego boku. Na początku najbardziej reaktywny był Ayrton Boris, który szedł łeb w łeb z Fabienem Grosset-Janinem i to Borys miał ostatnie słowo. W miarę upływu okrążeń lider powiększa przewagę nad Fabienem Grosset-Janinem. Ayrtonowi Borisowi udało się przerwać serię zwycięstw Grosseta-Janina, który mimo to zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce zajmuje Vincent Jeandot. Pierwszą piątkę uzupełniają Enzo Libner i Philippe Legoff, którzy dotarli do finału B.