Rallycross – Gaëtan Serazin błyszczy w Châteauroux

Podczas finałów Châteauroux Saint-Maur spadł deszcz. Gaëtan Sérazin wygrał finał SuperCars, wyprzedzając Jérôme’a Grosset-Janina, który ma obecnie 16 punktów straty do zwycięzcy.

opublikowany 11/06/2012 à 17:12

Gaëtan Sérazin był najszybszy za kierownicą Peugeot 207 i bez problemu wygrał Finał A SuperCars, przekraczając linię mety z przewagą ponad trzech sekund nad metą Renault Z drugiego rzędu startowało Clio 3 Jérôme’a Grosseta Janina, a Citroën C4 Christophe’a Wilta, który stanął po raz pierwszy w sezonie na podium. Zwycięzca opuszcza Châteauroux Saint-Maur z przewagą 16 jednostek nad kierowcą Clio 3.

Laurent Chartrain (Citroën Saxo Kit Car) wygrał finał S1600, wyprzedzając Renault Clio S1600s Doriana Launaya i Erica Guillemette'a. Trofeum AUTOhebdo nagradzające zwycięzcę D3 trafiło do Marca Morize (Peugeot 207), który pokonał BMW 130i Yannicka Patiera i Austina Mini Cooper V6 Florenta Budeneau. David Vincent (Renault Clio 3) zdobył trofeum Escapement Trophy, wygrywając w D4 przed Peugeotem 306 Maxi Sébastiena Le Ferranda i Citroënem Saxo VTS Rudolfa Schafera. Fabien Grosset-Janin zdobył Puchar Logana.

Zapoznaj się z raportem Rallycross w Châteauroux Saint-Maur w kolejnym numerze AUTOhebdo, dostępnym od wtorku w wersji cyfrowej na iPada, PC i Mac, a od środy w kioskach.