Mały mistrz, Laboulle wygrywa

Samuel Peu jest mistrzem Francji w rallycrossie w Dywizji 1A, a Marc Laboulle, zwycięzca z Mayenne, jest coraz bliżej tytułu Dywizji 1.

opublikowany 21/09/2009 à 12:23

Samuel Peu jest pierwszym mistrzem Francji w sezonie Rallycross, po zdobyciu mistrzostwa w Dywizji 1A, przed dwoma ostatnimi wydarzeniami sezonu (Essay i Dreux). Całkiem dyskretny podczas treningów Peu (Citroën Saxo Kit Car) wystartował dopiero w wyścigu z drugiego rzędu, ale udało mu się dogonić lidera, Davy'ego Jeanneya (Peugeot 206 Super 1600), przed wykonaniem lekkiego krzyża. Obaj mężczyźni w tym samym czasie przejechali okrążenie typu joker, pozostawiając prowadzenie młodemu Stevenowi Bossardowi (Citroën C2 Super 1600). Ten ostatni wykonał powolny zwrot i oddał polecenie Davy'emu Jeanneyowi. Wygrał przed Samuelem Peu, który zdobył wystarczającą liczbę punktów, aby zdobyć tytuł przed dwoma ostatnimi wydarzeniami sezonu.

Marc Laboulle (Citroën Xsara WRC) również mógł zostać mistrzem w Mayenne dzięki sprzyjającemu splotowi okoliczności. Jeśli mu się nie uda, był bardzo blisko i za dwa tygodnie powinien otrzymać tytuł w Essay. Cieszy się dużą przewagą w rankingu Division 1 dzięki porażce Davida Mesliera, ofiary problemu z przegrzaniem. Startując w wyścigu z pole position, Marc Laboulle był w stanie szybko się zdystansować, a jego przeciwnicy szybko pokonali swoje jokerowe okrążenie. Fabien Pailler (Peugeot 207 WRC), startujący z trzeciego rzędu, dzięki powolnym okrążeniom zdołał wspiąć się na drugą pozycję, za niepokonanym Markiem Laboulle'em. Ten ostatni wygrał wyścig, a nadzieje na tytuł przełożono na weekend Essay.