Rallycross France – Firmin Cadeddu mistrzem Francji

Kierowca Citroëna C4 na koniec finału Lessay zdobył tytuł mistrza Francji.

opublikowany 24/10/2016 à 12:51

Mistrzostwa Francji Rallycross Supersamochód 2016 zostanie zapamiętany na bardzo długo! Rzeczywiście, przez cały sezon kategoria premium, bardzo często obsadzona ponad dwudziestoma samochodami, zapewniała nam wyjątkowy spektakl! A Lessay – Manche Rallycross nie był wyjątkiem od reguły…

Przed dziewiątą rundą dzieliły ich zaledwie trzy punkty Firmin Cadeddu (Citroën C4) i Fabien Chanoine (Renault Clio) z niecierpliwością czekali na tę ostateczną konfrontację. Po trudnej pierwszej rundzie Drouais wykonał następnie wspaniałe rundy kwalifikacyjne i wygrał swój półfinał z autorytetem, co pozwoliło mu rozpocząć finał z sześciopunktową przewagą nad Auvergnat znajdującym się w trudnej sytuacji przez cały tydzień.

Finał jednak zachwiałby hierarchią zawodów... Fabien Chanoine padł ofiarą burzliwego startu i uderzył w szynę, uszkadzając lewe tylne koło. Udało mu się jednak dojechać do mety na trzech kołach, zajmując piąte miejsce. Ze swojej strony Firmin Cadeddu, który startował z końca stawki, przetrwał starcia, po czym w połowie wyścigu doznał kolejnej przebitej opony. Udało mu się jednak utrzymać drugą pozycję i na koniec szalonego wyścigu zdobył tytuł Mistrza Francji Supersamochodów 2016! Zwycięzca Pucharu Twingo 2014 został tym samym najmłodszym mistrzem w kategorii Premier, w swoim pierwszym sezonie w elicie!

Ze swojej strony Fabien Chanoine stracił zaledwie trzy punkty do korony, przy gorącym aplauzie publiczności, po rewelacyjnym sezonie, uwieńczonym czterema zwycięstwami. Kierowca Team Chanoine mógł być dumny ze swojej podróży w 2016 roku, która wywołała dreszcze na całym padoku... Po prostu brawo Fabien!

Bezkompromisowy od premiery Lessay – Manche 2016 Rallycross, Andréa Dubourg (DS 3), zwyciężczyni klasyfikacji pośredniej i jej półfinału, nie minęła pierwszego zakrętu finału i tym samym zakończyła trudny sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji Mistrzostwo.

Po tych wielu zwrotach akcji ostatecznie został Florent Béduneau (Peugeot 208), przyszedł z daleka (11. miejsce w rankingu pośrednim i 4. w swoim półfinale), który zwyciężył w Channel! Do mety wyprzedził nowego mistrza Francji Firmina Cadeddu i znakomitego Patricka Guillerme (Peugeot 208).

Ranking mistrzostw

Supersamochód: 1. Firmin Cadeddu 278 pkt – 2. Fabien Chanoine 275 pkt – 3. Andréa Dubourg 243 pkt – 4. Philippe Maloigne 211 pkt – 5. Florent Béduneau 199 pkt …