Toomas Heikkinen pierwszym zwycięzcą w TitansRX

W pierwszej rundzie TitansRX, nowych mistrzostw w rallycrossie promowanych przez Maxa Puchera, zwyciężył Essay by Toomas Heikkinen.

opublikowany 30/06/2019 à 10:21

Pierre Tassel

Za kierownicą Pantery RX6 peleton TitansRX spotka się w najbliższy weekend na torze Essay (Orne) na debiucie nowych mistrzostw promowanych przez Maxa Puchera.

W rozegranej wczoraj pierwszej rundzie zwyciężył Fin, Toomas Heikkinen, będący w czołówce już w rundach kwalifikacyjnych. „Topi”, zwycięzca Q1, zanim zajął 2. i 7. miejsce w Q2 i 3. QXNUMX, zdominowany odpowiednio przez Kevina Hansena, następnie Haydena Paddona, a następnie wygrał finał przed Kevinem Hansenem i Jérôme Grosset-Janinem.

Francuz w drugiej rundzie uległ atakowi młodszego Hansena, ale w tej pierwszej konfrontacji z Haydenem Paddonem obronił ostatni stopień podium. Należy pamiętać, że Timmy Hansen i Nelson Piquet Jr nie byli w stanie dotrzeć do półfinału.