World RX – Kristoffersson zaskakuje we Franciacorcie

Johan Kristoffersson jest zaskakującym liderem World Rx we Franciacorta po pierwszych dwóch rundach kwalifikacyjnych. Pierwszy dzień Pettera Solberga był trudny.

opublikowany 27/09/2014 à 18:53

Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo) prowadzi w wyścigu Franciacorta (Włochy) po pierwszych dwóch rundach kwalifikacyjnych. Kierowca zespołu o tej samej nazwie wygrał drugą rundę i zajął drugie miejsce w pierwszej, gdzie Timmy Hansen (Peugeot 208) zostało po raz pierwszy podkreślone. Szwed z Team Peugeot-Hansen jest na drugim miejscu przed Polo Marklund Motorsport Antona Marklunda i Toomasa Heikkinena, którzy muszą dopilnować, aby Petter Solberg (Citroën DS3) nie zdobył ośmiu punktów więcej, aby zachować swoje szanse na tytuł.

Jednak lider mistrzostw miał skomplikowany pierwszy dzień po wycieku oleju, który zablokował go na siódmym miejscu w tymczasowej klasyfikacji zawodów, za Reinisem Nitissem (Ford Fiesta) i Robinem Larssonem (Audi A1). Norweg wyprzedza Timura Timerzyanova (Peugeot 208) i Gigi Galli (Ford Fiesta), którzy debiutują w World RX w zespole Olsbergs MSE.

Davy Jeanney (Citroën DS3) jest na 11. pozycji, ale jego rodak Jérôme Grosset-Janin (Renault Clio 3) jest delikatniejsze i zajmuje 16. miejsce. Jacques Villeneuve (Peugeot 208) napotkał problemy mechaniczne, które spadły na 27. miejsce, za Audi EKS S1 prowadzonymi przez Pontusa Tidemanda i Edwarda Sandströma, którzy dziwnie pozostawali w tyle na tym torze. Andreas Bakkerud (Ford Fiesta) zajmuje przedostatnią pozycję po tym, jak został ukarany karą za wcześniejszy start i wykluczony z kolejnej rundy za przekroczenie limitów toru.