Rally-Raid – Peterhansel obejmuje prowadzenie w Rajdzie Jedwabnego Szlaku w Chinach

Stéphane Peterhansel objął prowadzenie Rajdu Jedwabnego Szlaku Chin pod koniec drugiego etapu, który łączył Zhongwei z Alxą Zuoqi.

opublikowany 31/08/2015 à 16:15

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Rally-Raid – Peterhansel obejmuje prowadzenie w Rajdzie Jedwabnego Szlaku w Chinach

Po pierwszym etapie Rajdu Jedwabnego Szlaku w Chinach, na którym Han Wei (Haval) objął prowadzenie, Ze Stéphane Peterhans odpowiedziała drugiego dnia, gdy konkurenci powiązali Zhongwei z Alxą Zuoqi. Pomimo katastrofy, która kosztowała go kilka minut, pilot Peugeot zapisał się na listę startową z czasem 1h19'09, minutę przed swoim kolegą z drużyny Cyrilem Despresem, który zatrzymał się, aby pomóc nowemu liderowi. To pierwsze specjalne zwycięstwo DKR 2008.

„Dziś nie było to długie, ale techniczne i naprawdę niełatwe. Wystarczy spojrzeć na średnią godzinową: 1h20 na przebycie 63km”, podkreśla Stéphane Peterhansel. „W menu było wiele przepraw, a „nośność” piasku i wydm umożliwiła przejście bez żadnych problemów. Wypadliśmy z toru, być może z powodu niskiego ciśnienia w oponach, a „Saint Bernard Despres” zatrzymał się, aby nam pomóc! Straciliśmy tylko 4 minuty na zmianę kół. To był pierwszy etap po wydmach od Dakaru i naprawdę doceniliśmy zmiany w silniku związane z przyspieszaniem przy niskich obrotach. Nawet prawie zatrzymany, zaczyna się od nowa. "

Cyryl Despres był najbliżej czasu referencyjnego, wyprzedzając Han Wei o 50 sekund. Francuz traci pół minuty do Chińczyka. „Małe czy duże wydmy wszędzie, w każdym kierunku? Wyglądało jak odcinek specjalny Copiapo w Dakarze, z tą różnicą, że na tym poziomie trudności nie mieliśmy do pokonania 10 km, ale 50! »– komentuje drugi kierowca Peugeota. « Pomogliśmy Stéphane’owi, aby zmarnował jak najmniej czasu ze zmianą koła, a następnie złożeniem go w całość przed wyborem dwóch różnych opcji… Muszę przyznać, że DKR 2008 poczynił w tej dziedzinie prawdziwy postęp. Bez zbytniego ataku, jechaliśmy dobrze. Bardzo dobrze jest zrobić dublet. »

Tymczasowa klasyfikacja ES2
1. Peterhansel/Cottret (PEUGEOT 2008 DKR) 1.19.09
2. Despres/Castera (PEUGEOT 2008 DKR) 1.20.01
3. Han Wei (Haval) 1.20.51
4. Liu Kun (Panda) 1.24.53
5. Liu Yangui (Panda) 1.24.53
6. Lavieille (Haval) 1.28.50?

Tymczasowa klasyfikacja generalna
1. Peterhansel/Cottret (PEUGEOT 2008 DKR) 2.42.41
2. Han (Haval) +1?35
3. Despres/Castera (PEUGEOT 2008 DKR) +2?04?.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz