Romuald Delaunay dziedziczy zwycięstwo na Circuit des Ducs

Kierowcy drugiej rundy Mistrzostw i Pucharów Francji w rallycrossie wykorzystali suche warunki drugiego dnia do wzięcia udziału w bardzo intensywnych bitwach. Romuald Delaunay (DS 3) zostaje zwycięzcą postoju w Normandii w supersamochodzie.

opublikowany 20/06/2021 à 20:53

Pierre Tassel

Zwycięzca trzech z czterech rund kwalifikacyjnych, Samuel Peu (Peugeot 208) zdobył maksymalną liczbę punktów w klasyfikacji pośredniej, zanim wygrał swój półfinał, rundę niczym Romuald Delaunay (DS 3).

Do finału obaj mężczyźni znaleźli się w pierwszym rzędzie startu, a dołączył do nich Laurent Bouliou (Peugeot 208). Po pełnym wrażeń starcie z Laurentem Bouliou, który miał kłopoty przy pierwszym hamowaniu, Romuald Delaunay wyszedł na prowadzenie tuż przed Samuelem Peu, przyklejonym do zderzaka DS 3.

Niewielu znalazło miejsce, aby przejść do następnej rundy. Mistrz Francji 2019 opanował swój temat i jako zwycięzca przekroczył linię mety. Kilka minut później Peu został ukarany 5” karą od sędziów i zadowolił się drugim miejscem przed Romualdem Delaunayem, który odziedziczył zwycięstwo, swoje drugie w sezonie. Po trzecie, Emmanuel Anne (Peugeot 208) cieszył się swoim pierwszym podium w kategorii premier. David Fèvre (Peugeot 208) i Philippe Maloigne (Renault Clio 4) znalazło się w pierwszej piątce.

Obaj zwycięzcy dwóch eliminacji i półfinałów, Jimmy Terpereau (C2) i Anthony Paillardon (Skoda Fabia), znaleźli się w pierwszym rzędzie finału. Terpereau, autor najlepszego startu po czerwonej fladze, narzucił stałe tempo, ale Paillardon pozostał w kontakcie. Lider nie pomylił się i podpisał swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dylan Dufas (Twingo 2 Super1600) na podium dołączył do Terpereau i Paillardona. Nicolas Eouzan (Twingo 2 Super1600) zakończył wyścig tuż poza czołową trójką, przed Jérémym Lambecem (Skoda Fabia).

W kategorii Junior Tom Le Jossec (Clio 5 RSR RX) potwierdził w weekend swoją dobrą formę i oparł się presji Davida Boueta (Clio 5 RSR RX), lidera mistrzostw, aby odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sportach motorowych. Trzecie miejsce zajął Arthur Le Boudouil (Clio 5 RSR RX), przed Baptiste Pannissié (Clio 5 RSR RX) i Baptiste Menez (Clio 5 RSR RX).

Zaalarmowana problemami mechanicznymi w półfinale Camille Barbe (Twingo R1 RX) nie przegapiła startu w finale i prowadziła przez siedem okrążeń, zanim po raz drugi stanęła na podium. Amélie Moliexe (Twingo R1 RX), „debiutantka” w tej dyscyplinie, stanęła na nowym podium przed Coraline Hautbois (Twingo R1 RX).

Na własnym terenie i faworyt Dywizji 3 Benoît Morel (Ford Fiesta) wygrał klasyfikację pośrednią, zanim zapłacił cenę za burzliwy start w półfinale. Anthony Pelfrene (Renault Clio) po raz pierwszy wykorzystał swoją szansę na zwycięstwo Rallycross przed Nicolasem Bezardem (Peugeot 208) i Cyrilem Coué (VW Polo).

Sébastien Le Ferrand (Peugeot 208) potwierdził swoje dobre samopoczucie podczas kwalifikacji i pierwszej części faz eliminacyjnych, aby przejąć kontrolę nad finałem Dywizji 4. Le Ferrand zwyciężył po raz pierwszy w tym sezonie, wyprzedzając Anthony'ego Mauduita (Renault Clio ), lidera Puchar Francji. Romain Barré (Peugeot 208) uplasował się na trzecim miejscu, przed Christophe’em Barbierem (DS 3) i Yannem Le Layem (Peugeot 206).

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Rallycross France w Les Ducs w numerze 2317 AUTOtygodniowo, dostępny od jutra wieczorem w wersji cyfrowej i od tej środy w kioskach.