World RX – Andreas Bakkerud wygrywa we Włoszech

Norweg Andreas Bakkerud wygrał finał zawodów Franciacorta, zapewniając Fordowi pierwszy sukces w sezonie w World RX.

opublikowany 18/10/2015 à 16:04

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

World RX – Andreas Bakkerud wygrywa we Włoszech

Od początku sezonu m.in. Ford Fiesta należący do Team Olsbergs MSE nie udało się przełamać dominacji Peugeot 208, Volkswagen Polo czy Citroën DS3. Od tej niedzieli udało się to zrobić z sukcesem Andreasa Bakkeruda we Włoszech.

Norweski kierowca z Olsbergs MSE najlepiej wystartował w finale, wygrywając na pierwszym zakręcie z pole position Johanem Kristofferssonem (VW Team Szwecja? Volkswagen Polo). Obaj mężczyźni uciekną, ale Bakkerud nie będzie zagrożony i odniesie swoje pierwsze zwycięstwo w roku.

Trzeci, Petter Solberg (SD RX? Citroën DS3) nieźle sobie poradził, gdyż jego główny rywal Timmy Hansen (Team Peugeot-Hansen? Peugeot 208) nie dostał się do finału, podobnie jak jego kolega z drużyny Davy Jeanney. Zespół francusko-szwedzki nadal zdobywa tytuł drużynowy. Przed argentyńskim finałem Solberga od Hansena dzieli 26 punktów.

W Euro RX tytuł powrócił do Tommy'ego Rustada Zwycięzca (Marklund Motorsport) we Włoszech przed Jean-Baptiste Dubourgiem (DA Racing – Citroën C4). Jérôme Grosset-Janin (Albatec Racing? Peugeot 208) zajął dopiero piąte miejsce. W RX Lites koronę zdobył Kevin Hansen Jr.

Pełną relację z rundy Franciacorta znajdziesz w World RX, w numerze 2034 AUTOhebdo, dostępnym jutro wieczorem w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz