World RX – Hansen zapewnia Peugeotowi sukces w Lohéac

Timmy Hansen wygrał francuską rundę Mistrzostw Świata w Rallycrossie w Lohéac w Bretanii, wyprzedzając Pettera Solberga. Na podium stanął Jean-Baptiste Dubourg.

opublikowany 06/09/2015 à 17:11

Pierre Tassel

Peugeot i Zespół Peugeot-Hansen chcieli zabłysnąć na domowym spotkaniu Liona w ten weekend Lohéac w Bretanii w World RX. Timmy'ego Hansena, już zwycięzca ostatniej imprezy Mistrzostw Świata Rallycross w Hell w Norwegii, spełnił oczekiwania francuskiego producenta.

Dominujący po eliminacjach, 23-letni Szwed z łatwością zakwalifikował się do finału, dominując w swojej serii, przed Mattiasem Ekströmem (Audi S1? EKS RX) i Jean-Baptiste Dubourgiem (Citroën C4). Mniejszy sukces miał jednak Davy Jeanney, któremu nie udało się dotrzeć do wielkiego finału przed swoją publicznością.

Drugi półfinał dopuszczony Petter Solberg (DS3? SDRX), Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo? VW Team Szwecja) i Robin Larsson (Audi A1), aby znaleźć się wśród sześciu finalistów. Jednak najsilniejszy w Bretanii był Timmy Hansen, który ostatecznie wygrał finał, pokonując Pettera Solberga. Znakomita wydajność dla Trzecie miejsce zajmuje Jean-Baptiste Dubourg ku uciesze fanów, którzy licznie przybyli do Lohéac.

Pełną relację z francuskiej rundy Mistrzostw Świata w Rallycrossie w Lohéac znajdziesz w numerze 2028 AUTOhebdo, który będzie dostępny od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.