World RX – Jean-Baptiste Dubourg czerpie ze swojego doświadczenia w Lohéac

Jean-Baptiste Dubourg dołączy do peletonu World RX w Lohéac. Celem kierowcy Citroëna C4 Supercar jest zakwalifikowanie się do półfinału.

opublikowany 01/09/2015 à 15:22

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

World RX – Jean-Baptiste Dubourg czerpie ze swojego doświadczenia w Lohéac

Jean-Baptiste Dubourg przygotowuje się do startu w swojej krajowej rundzie World RX w Lohéac (Ille-et-Vilaine) w dniach 5 i 6 września za kierownicą swojego Citroëna C4 Supercar. Kierowca DA Racing startujący w tym sezonie w Mistrzostwach Europy Rallycross (gdzie zajmuje 4. miejsce) brał już udział w dwóch tegorocznych imprezach w światowym kalendarzu, zajmując 13. miejsce w Montalegre (Portugalia) w kwietniu i 18. miejsce w Höljes (Szwecja) w lipcu.

„W Lohéac będę miał tę zaletę, że znam tor, od razu się wykąpię i w ten sposób dopracuję najdrobniejsze szczegóły w ustawieniach. W przeciwieństwie do moich poprzednich startów, gdzie moim priorytetem były Mistrzostwa Francji, w tym roku jestem w rytmie World RX i jestem przyzwyczajony do wszystkich obowiązków wymaganych w wyścigach na tym poziomie., ogłosił mistrza Francji 2013 S1600.

Jean-Baptiste Dubourg celuje w lepszy wynik niż ten uzyskany w zeszłym roku, nawet jeśli peleton World RX wzmocnił się jeszcze bardziej wraz ze wzrostem osiągnięć Zespołu Peugeot-Hansena. „ W 2014 roku mój weekend zakończył się u bram półfinału, nie bez żalu. W tym roku poziom znacznie się podniósł, a miejsca w półfinałach cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednak w rallycrossie wszystko może się zdarzyć i wiem, że osiągi samochodu i sztab techniczny DA Racing mogą nam na to pozwolić. znaleźć się w pierwszej 12 po rundach kwalifikacyjnych », dodał kierowca DA Racing.

André Dubourg będzie także obecny w ramach Mistrzostw Europy S1600 na torze wyścigowym Renault Klio 2.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz