World RX – Jeanney zmienia biegi

W związku ze zbliżającą się imprezą Lohéac w Bretanii w najbliższy weekend, AUTOhebdo rysuje portret Davy'ego Jeanneya, członka Team Peugeot-Hansen.

opublikowany 03/09/2015 à 09:15

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

World RX – Jeanney zmienia biegi

Aktualnie czwarty w rankingach Mistrzostw Świata Rallycross, Davy'ego Jeanneya postawił się jako pewny zakład na edycję 2015. Na kilka godzin przed pierwszymi starciami na torze Loheac w Bretanii, po dziewiątej rundzie Świat RX, AUTOhebdo podsumowało karierę 28-letniego kierowcy.

Po zdobyciu doświadczenia na poziomie krajowym i europejskim Davy Jeanney jest dziś oficjalnym kierowcą zespołu Peugeot-Hansena. Pochodzący z regionu Tours, który w tym sezonie zwyciężył już w dwóch imprezach w Estering w Niemczech i w Kanadzie w Trois-Rivières, mierzy jeszcze wyżej.

„Zdecydowanie chciałem odnieść sukces w tym roku. Ale czy mając dwa, koniecznie myślisz o trzecim? Chciałbym stanąć na podium w mistrzostwach ? Poza tym mam nadzieję kontynuować przygodę z Peugeotem-Hansenem w 2016 roku.” zwierza się AUTOhebdo.

Ambicje są możliwe dzięki temu oficjalnemu fotelowi zdobytemu na rok 2015. Za kierownicą Peugeota 208 Supercar należącego do zespołu kierowanego przez Kennetha Hansena Jeanney wierzy, że osiągnął kamień milowy. „Pozwalam sobie na rzeczy, na które wcześniej nie pozwalałam. W przeszłości radziłem sobie z mechaniką, nie robiłem zbyt dużego kontaktu, aby zachować karoserię.

Teraz bez przemocy, Nie używam już węgla. » To wystarczy, aby w ten weekend odnieść sukces u siebie, a zwycięstwo to miałoby szczególne znaczenie dla Francuza, podobnie jak dla Peugeota.

Pełny portret Davy'ego Jeanneya znajdziesz w numerze AUTOhebdo 2027 w wersji cyfroweji w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz