World RX – Jenson Button: „Wspaniałe doświadczenie”

Na potrzeby sesji telewizyjnej Jenson Button i David Coulthard mogli jeździć odpowiednio Mini RX i DS3 RX po brytyjskim torze w Lydden Hill.

opublikowany 27/08/2015 à 10:43

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

World RX – Jenson Button: „Wspaniałe doświadczenie”

„Dzisiejszy dzień był wspaniałym doświadczeniem. » Oto jak Jenson Snickers podsumował swoje postępowanie w Lydden Hill w Wielkiej Brytanii w ramach sesji telewizyjnej dla BBC pt Minisupersamochód opracowany przez zespół JRM Racingi regularnie startował w tym roku w Mistrzostwach Świata Rallycross.

Obecny obok Davida Coultharda, który miał okazję prowadzić DS3 Supercar używany przez Liama ​​Dorana w World RX, Jenson Button wyraził swój podziw dla tej dyscypliny, która jest również częścią jego osobistej historii.

„Dorastałem z rallycrossem, wskazuje Mistrza Świata 2009. Często obserwowałem grę mojego ojca w połowie lat 80. i uwielbiałem słuchać tych samochodów. Nie zostałbym mistrzem świata, gdyby nie podstawy rallycrossu. To właśnie tam złapałem bakcyla sportów motorowych. Uwielbiam oglądać World RX w telewizji. Pamiętam materiał z rundy fińskiej 2014 i dziś potwierdziłem, jak świetnie prezentuje się na żywo. »

Pilot McLaren świetnie się bawiłem jeżdżąc Mini, podobnie jak wcześniej David Coulthard, który już podczas ostatniego Race of Champions mógł zająć swoje miejsce w Marklund Motorsport Volkswagen Polo Supercar.

„Rallycross wymaga dużych umiejętności, kierowcy muszą radzić sobie ze stale zmieniającą się mieszanką asfaltu i żwiru. Mam ogromny szacunek do kierowców rallycrossowych, ponieważ jest o wiele więcej zmiennych. »
komentuje obecnie konsultant BBC.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz