World RX – Petter Solberg odnosi sukcesy w Barcelonie

Pozbawiony zwycięstwa od zawodów w Lydden Hill w Anglii, Petter Solberg odnalazł drogę do sukcesu w tę niedzielę w Barcelonie w Katalonii.

opublikowany 20/09/2015 à 16:33

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

World RX – Petter Solberg odnosi sukcesy w Barcelonie

Właśnie zakończyła się seria prawie czterech miesięcy bez zwycięstw Piotra Solberga. Panujący mistrz świata RX zakończył dziś swoją suszę na światowej scenie wygrywając pierwszą rundę mistrzostw świata RX. Rallycross pobiegł do Barcelona w Katalonii.

Po zajęciu szóstego miejsca po eliminacjach Norweg zmienił bieg w decydujących wydarzeniach, początkowo zajmując w półfinale drugie miejsce, zanim wykorzystał kontakt Timmy’ego Hansena (Team Peugeot-Hansena? Peugeot 208) i Johan Kristoffersson (Volkswagen Team Szwecja? VW Polo) na pierwszym zakręcie, aby przejąć kontrolę nad finałem.

W związku z tym kierowca Citroëna DS3 z SDRX nie będzie już dołączył do zespołu i odnotowuje swój trzeci sukces w tym roku. Odniosło ważne zwycięstwo w mistrzostwach po tym, jak jego przewaga na szczycie klasyfikacji generalnej malała wraz z upływem lata.

Johana Kristofferssona i Timmy’ego Hansena stanąć na ostatnim podium przed Francuzem Davy'ego Jeanneya (Zespół Peugeot-Hansen? Peugeot 208). W Euro RX katalońska runda uśmiechnęła się do Tommy'ego Rustada (Marklund Motorsport? VW Polo), a Jérôme Grosset-Janin (Albatec Racing? Peugeot 208) już od pierwszych chwil finału po kontakcie został szybko przerzucony na spalonego i zapewnił sobie zwycięstwo. Andrea Dubourg zwyciężył w kategorii S1600.

Relację z wydarzenia Barcelona World RX znajdziesz w numerze 2030 AUTOhebdo, który będzie dostępny jutro wieczorem w wersji cyfrowej oraz w kioskach od tej środy.

0 Zobacz komentarze)