World RX – Peugeot-Hansen zdobywa dublet w Hell

Dzięki Timmy'emu Hansenowi i Davy'emu Jeanneyowi Team Peugeot-Hansen zdobył swój pierwszy dublet w Mistrzostwach Świata w Rallycrossie w Norwegii.

opublikowany 23/08/2015 à 20:11

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

World RX – Peugeot-Hansen zdobywa dublet w Hell

Od kilku tygodni Peugeot Wydaje się, że 208 RX Team Peugeot-Hansen jest w siódmym niebie. Od czasu próby w Esteringu w Niemczech i sukcesu Davy'ego Jeanneyarywalizację zdominowały samochody ekipy Kennetha Hansena. Gdyby nie rzut karny otrzymany przez Timmy’ego Hansena na torze Höljes w Szwecji, odniesione w niedzielę zwycięstwo byłoby czwartym z rzędu.

Ponieważ 208 RX okazały się trudne do pokonania w ten weekend w Norwegii na trasie Hell. Dominował już pod koniec eliminacji, Timmy'ego Hansena wygrał swój półfinał przed swoim francuskim kolegą z drużyny. Jednak drugi półfinał przekreślił nadzieje Pettera Solberga (Citroën DS3? SDRX), który nie mógł dostać się do finału.

Hansen i Jeanney zakończą dubletem, pierwszym dla swojej drużyny, podczas finałowej konfrontacji przed Robinem Larssonem (Audi A1) i Alxem Danielssonem (Audi S3). To pierwszy sukces Timmy'ego Hansena w tym roku i drugi w World RX po zwycięstwie we Włoszech w zeszłym roku.

Kliknij link aby obejrzeć filmy ze spotkania World RX w Hell.

Pełną relację z wydarzenia Hell w Norwegii znajdziesz w numerze 2026 AUTOhebdo, który będzie dostępny jutro wieczorem w wersji cyfrowej oraz w kioskach od tej środy.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz