World RX – Solberg i Kristoffersson dominują we Włoszech

Pod koniec pierwszego dnia włoskiej imprezy Franciacorta w Mistrzostwach Świata w Rallycrossie Petter Solberg i Johan Kristoffersson remisują.

opublikowany 17/10/2015 à 19:49

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

World RX – Solberg i Kristoffersson dominują we Włoszech

Wszędzie zwycięstwo i drugie miejsce, remis jest idealny pomiędzy Petter Solberg (SD RX? Citroën DS3) i Johan Kristoffersson (VW Team Szwecja? Volkswagen Polo) pod koniec pierwszych dwóch rund kwalifikacyjnych spotkania Franciacorta we Włoszech.

Jeśli dziś rano Szwed strzelił pierwszy, Mistrz Świata zareagował natychmiast, wygrywając drugą rundę. Duet poprzedza supersamochód Ford Fiesta rosyjskiego Timura Timerzyanova (Olsbergs MSE), który w tę sobotę będzie trzeci i piąty.

Timmy Hansen (zespół Peugeot-Hansena? Peugeot 208) nie był już tak skuteczny jak w ostatnich występach w World RX, ale w tymczasowym rankingu wciąż czyha na czwartej pozycji. Jego kolega z drużyny Davy'ego Jeanneya jest na 10. miejscu, natomiast Guerlain Chicherit (JRM Racing? Mini) zajmuje 13. miejsce, a Liam Doran zajmuje dwunaste miejsce i obecnie jako ostatni zakwalifikował się do półfinału.

Ten dzień upłynął pod znakiem występu Manfreda Stohla (Team Austria? Ford Fiesta), który podczas wolnych treningów uszkodził układ kierowniczy, ale był w stanie wystartować w eliminacjach po imponującej pracy swojego zespołu. Mniejszy sukces dla Gigi Galii, którego Kia Rio Supercar napotkał wyciek oleju, co zmusiło Włocha do wycofania się na cały dzień.

W Euro RX dominuje Alexander Hvaal swoim Citroënem DS3, przed Jérôme Grosset-Janinem (Albatec Racing? Peugeot 208) i Tommym Rustadem.

0 Zobacz komentarze)