World RX – Solberg odzyskał pewność siebie w Barcelonie

Petter Solberg jest zachwycony powrotem na szczyt podium w World RX, wygrywając Superfinał w Barcelonie. Lider mistrzostw nie wygrał od czasu Lydden Hill.

opublikowany 21/09/2015 à 17:13

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

World RX – Solberg odzyskał pewność siebie w Barcelonie

Petter Solberg odpowiedział pilotom Peugeot Timmy Hansen i Davy Jeanney wracają po zwycięstwo w Barcelonie (Hiszpania), która była gospodarzem dziesiątej rundy sezonu World RX w dniach 19 i 20 września. Zwyciężył aktualny mistrz świata przed Volkswagenem Polo Johana Kristofferssona i 208 Szweda i Francuza na trzy rundy sezonu odzyskać 35-punktową przewagę nad Skandynawem.

„Ciężko walczyliśmy o zwycięstwo w tym wydarzeniu”– przyznaje mistrz świata z 2003 roku WRC. „Testowaliśmy różne ustawienia samochodu i naprawdę musieliśmy męczymy się, żeby ponownie nawiązać kontakt z Peugeotami. Modele 208 zyskiwały dziesiąte sekundy, ale genialni inżynierowie z PSRX wykonali niesamowitą robotę. »

Timmy Hansen, bezpośredni rywal Pettera Solberga, mimo startu z pole position, w finale musiał zadowolić się trzecim miejscem. „Ponieważ tor został wcześniej zwilżony wodą, popełniłem mały błąd: dotknąłem sterty opon”– wyjaśnił Szwed. „Nadal udało mi się utrzymać drugie miejsce. Następnie pojawiła się niewielka luka w stosunku do Pettera. Próbowałem go wypełnić, ale popełniłem dwa lub trzy błędy, co tylko je powiększyło. Próbowałem wszystkiego na ostatnich okrążeniach, ale to nie wystarczyło. »

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia Barcelona World RX w numerze 2030 AUTOhebdo, dostępną dziś wieczorem w wersji cyfrowej oraz w kioskach od tej środy.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz