World RX – Timmy Hansen na czele w Barcelonie

Bazując na swoich dwóch zwycięstwach w Norwegii i Francji, Timmy Hansen zdominował pierwszy dzień Mistrzostw Świata w Rallycrossie w Barcelonie.

opublikowany 19/09/2015 à 17:32

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

World RX – Timmy Hansen na czele w Barcelonie

Timmy'ego Hansena jest najsilniejszym mężczyzną tego lata w Mistrzostwach Świata Rallycross. Pilot z Supersamochód zespołu 208 Peugeot-Hansenauwieńczony dwoma kolejnymi sukcesami na etapie World RX, objął prowadzenie już pierwszego dnia bezprecedensowej imprezy w Barcelonie w Katalonii.

Na trasie stanowiącej część obwodu F1 z Montmelo Szwed wygrał pierwszą serię kwalifikacyjną, a w drugiej zajął 6. miejsce, co wystarczyło, aby w tę sobotę pokonać Mattiasa Ekströma (EKS RX? Audi S1), czwartego i drugiego.

Johan Kristofferson (Volkswagen Team Szwecja? VW Polo) zajął trzecie miejsce, wyprzedzając panującego mistrza świata Pettera Solberga (SDRX? Citroën DS3), który wygrał drugą eliminację. Na razie mniejszy sukces we francuskim klanie. Trzeci w serii 1, Davy Jeanney (zespół Peugeot-Hansen? Peugeot 208) zajął dopiero 21. miejsce w serii 2 i awansował na 9. w sumie.

0 Zobacz komentarze)