World RX – Timmy Hansen dominuje w Lohéac

Timmy Hansen zdominował dwie rundy kwalifikacyjne dzisiejszego programu World RX w Lohéac w Bretanii.

opublikowany 05/09/2015 à 19:46

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

World RX – Timmy Hansen dominuje w Lohéac

Francuskie spotkanie Mistrzostwa Świata Rallycross uśmiecha się chwilowo do francusko-szwedzkiego stowarzyszenia Zespół Peugeot-Hansena. Supersamochód Peugeot 208 Timmy'ego Hansena przyleciał nad debatami w tę sobotę na ziemi bretońskiej Loheac z dwoma zwycięstwami w dwóch rozegranych rundach kwalifikacyjnych.

Dwukrotnie Hansen był szybszy od aktualnego mistrza świata Piotra Solberga (DS3? SDRX) i tego wieczoru jest na szczycie klasyfikacji pośredniej, wyprzedzając Solberga i Mattiasa Ekströma (Audi S1? EKS RX). Nieco dalej w tyle niż podczas ostatnich wypadów w World RX, Davy'ego Jeanneya (Peugeot 208? Zespół Peugeot-Hansen) zajmuje 6. miejsce i jest pierwszym francuskim kierowcą, przed Jean-Baptiste Dubourgiem na 8. miejscu i Gaëtanem Sérazinem na 10. miejscu.

Po dobrym starcie w pierwszej połowie Jérôme Grosset-Janin (Peugeot 1 – Albatec) po przebiciu opony w drugiej połowie spadł w hierarchii na 208. pozycję, przed Jonathanem Paillerem. Guerlain Chicherit za kierownicą JRM Mini RX i Yvan Muller za kierownicą Peugeota 17 z Albatec Racing, który stracił czas w drugiej serii w kontakcie z Toomasem Heikkinenem, zakończyli dzień na 2. i 208. miejscu, tuż przed Hervé Knapickiem i Marka Laboulle’a.

Zwróć uwagę na problemy z silnikiem Guya Wilksa (Mini? JRM), który nie wziął udziału w żadnej serii, oraz problemy z turbosprężarką u François Duval który mógł wziąć udział dopiero w drugiej konkurencji kwalifikacyjnej.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz