World RX – Timmy Hansen wygrywa w Stambule

Timmy Hansen i Peugeot Sport odnoszą kolejne zwycięstwo w World RX w rundzie tureckiej rozgrywanej na stadionie Istanbul Park.

opublikowany 04/10/2015 à 15:02

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

World RX – Timmy Hansen wygrywa w Stambule

Timmy'ego Hansena (Peugeot) dobrze spisał się w Mistrzostwach, wygrywając finał World RX w Istanbul Park (Turcja), podczas gdy jego bezpośredni rywal na szczycie klasyfikacji kierowców, Petter Solberg, poniósł porażkę w półfinale z powodu zepsutej transmisji.

Szwed oparł się presjiAndreasa Bakkeruda (Ford) w ostatnim wyścigu weekendu i czekał do ostatniej chwili, aby wykonać swoje „żartownicze” okrążenie, aby wyprzedzić mieszkańca Olsbergs MSE. Obaj kierowcy mierzyli się już ze sobą w 2014 roku na tureckim torze, ale wtedy zwyciężył Norweg. Na dwie rundy sezonu przed końcem sezonu kierowca Peugeota traci zaledwie 19 punktów do Pettera Solberga.

Johana Kristofferssona (Volkswagen) zajmuje podium z przodu Mattias Ekström (Audi) i Davy'ego Jeanneya (Peugeot), którzy trzymali się razem. Antona Marklunda (Audi) porzucone z powodu problemów mechanicznych.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem z World RX w Istanbul Park w numerze 2032 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz