24-godzinny wyścig w Daytona – 1. trening: Albuquerque najszybszy dla WTRAndretti

Filipe Albuquerque za kierownicą WTRAndretti Acura ustanowił najlepszy czas w pierwszym treningu wolnym z 1-godzinnego wyścigu w Daytona.

opublikowany 26/01/2023 à 18:39

Walenty GLO

Filipe Albuquerque ustanowił najlepszy czas w pierwszym treningu wolnym na torze Daytona (Zdjęcie: © 1 Jake Galstad)

Acury są nadal najszybsze w Daytona. Po wyścigu Roar, w którym Tom Blomqvist zdobył pole position za kierownicą Meyer Shank Racing ARX-06, to Filipe Albuquerque ustanowił czas referencyjny pierwszego treningu swobodnego 1-godzinnego wyścigu w Daytona w ten czwartek, osiągając czas 24:1.

Portugalczyk pokonał Earla Bambera w Cadillacu V-LMDh nr 2 o 0.266 sekundy. Opiekun pole position stanął na podium ze stratą 0.299 sekundy do drugiej Acury w sesji oznaczonej aż czterema czerwonymi flagami.

nowa Porsche 911 GT2 R (992), en difficulté pendant les qualifications, a aussi montré un problème de fiabilité sur la n°92 de Kellymoss with Riley, immobilisée très vite en bord de piste et incapable de repartir ensuite pour signer le moindre tour.

Lamborghini Huracán GT3 Evo2 nr 63 firmy Iron Lynx, to: Romain Grosjean, również spowodował przerwanie sesji poprzez zatrzymanie się na poboczu toru, podczas gdy za kierownicą siedział Andrea Caldarelli. Mimo wszystko zajęli piąte miejsce w swojej kategorii. Mercedes jest nadal najszybszym producentem w GTD dzięki Lucasowi Auerowi w wyścigu #57 Winward Racing (1:46.763), zanim kilka minut później wbije samochód w ścianę w drugim zakręcie.

Po stronie francuskiej Paul-Loup Chatin wyróżnił się, ustanawiając najlepsze okrążenie w LM P2 z czasem 1:38.302 w 52. Oreca PR1 Mathiasen Motorsports.