Partner Lexusa w F Performance Racing

Marka Lexus, oddział grupy Toyota, ogłosiła nawiązanie współpracy z organizacją Paula Gentilozziego w celu wprowadzenia RC F GT3 na tory w Stanach Zjednoczonych od 2016 roku.

opublikowany 03/11/2015 à 08:54

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Partner Lexusa w F Performance Racing

Lexusa RC F GT3 w końcu wejdzie do akcji w 2016 roku. Najnowszy nabytek należącej do marki Toyota w przyszłym roku będzie na dobrej drodze po drugiej stronie Atlantyku dzięki partnerstwu ze strukturą Paula Gentilozziego i nowo utworzoną Wyścigi wyczynowe F.

Napędzany silnikiem V8 o mocy ponad 500 KM połączonym z sześciobiegową skrzynią biegów, RC F GT3 waży 1300 kg. Seria, w której znajdziemy tego nowicjusza, nie została oficjalnie potwierdzona, jednakże Lexus odnotował przybycie wybranego rekruta w osobie Scott Prütt, były mieszkaniec Chip Ganassi Racing z Felixem Sabatesem i były zwycięzca Grand-Am lub 24-godzinnego wyścigu Daytona i 12-godzinnego wyścigu Sebring.

Program będzie ograniczony do kilku wydarzeń w 2016 r., a rozwój samochodu będzie priorytetem na następny sezon, przed pełniejszym zaangażowaniem od 2017 r.

>>>>> Galeria zdjęć Lexusa RC F GT3 <<<<

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz