Rebellion kończy historię ALMS w Petit Le Mans

Rebellion Racing drugi raz z rzędu odnosi sukces na torze Petit Le Mans, gdzie rozegrany został finał ALMS. W połowie wyścigu szwajcarska drużyna znalazła się bez konkurencji.

opublikowany 20/10/2013 à 07:35

Rebellion Racing wygrało ostatnią rundę ALMS w Petit Le Mans przed połączeniem dyscypliny z Grand-Am w przyszłym roku i utworzeniem United SportsCar Championship. To drugi z rzędu sukces szwajcarskiego zespołu, który z łatwością odniósł zwycięstwo pomimo skomplikowanego startu do wyścigu po zderzeniu Neela Janiego z opuszczającym boks FLM09 PR1 Mathiasen Motorsports. Lola B12/60 nr 12 firmy Jani-Prost-Heidfeld znalazła się jedno okrążenie za Muscle Milk Pickett Racing HPD Dumasa-Klausa-Grafa. Jednak aktualny zespół mistrzów puścił kontrolę w połowie wyścigu po problemie z przegrzaniem, który napotkał w bolidzie nr 6.

Podium uzupełnia model nr 03 HPD ARX-551b z klasy 5 Motorsports z Tucker-Briscoe-Franchitti, któremu udało się wyprzedzić LMP2 z numerem 01 Extreme Speed ​​​​Motorsports z Sharp-Lazzaro-Brabham, który nie zawiódł. tylko sekundę za zwycięzcami kategorii. Scott Tucker zdobywa tytuł LMP2 przed Scottem Sharpem. Zawodnik BAR09 Motorsports FLM8 z numerem 1 Marcelli-Cumming-Johansson wygrał LMPC z 11-sekundową przewagą nad motocyklem nr 25 8Star Motorsports z Rayhall-Negri, ale to Mike Guasch (a nie Chris Cumming, jak ogłaszali urzędnicy), zwyciężył zdobył tytuł, a Core Autosport zdobył tytuł Teams.

Zespół Falken zwycięża w GT dzięki Porsche 911 GT3 RSR firmy Henzler-Sellers-Tandy, które pod koniec wyścigu objęło prowadzenie po błędzie Oliviera Beretty. Pilot Risi Competizione wysłał Ferrari 458 Italia nr 62 w ścianę podczas próby wyprzedzenia GTC. Beretta-Malucelli-Liddell ostatecznie stanęła na podium za BMW Z4 GTE zespołu Muller-Edwards-Auberlen. styczeń Magnussen i Antonio Garcia zapewnili sobie tytuł, zajmując szóste miejsce w Corvetcie nr 3. W GTC sukces odniósł zespół Flying Lizard Motorsports nr 45 prowadzony przez Canache’a Jr-Pumpelly-Snow. Tytuł ten przypadł jednak Jeroenowi Bleekemolenowi i Cooperowi MacNeilowi, kierowcom Alex Job Racing.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z finału ALMS w Petit Le Mans w numerze 1932 AUTOhebdo, dostępną od wtorku w wersji cyfrowej na wszystkich platformach i od środy w kioskach.